Новини / Садівництво     07 березня 2019 10:48

Як зменшити втрати при зберіганні яблук і груш: нові нідерландські дослідження

Дослідники Вагенінгенського університету в Нідерландах встановили, які збудники спричиняють гниль плодів яблук і груш, котра призводить до значних втрат продукції під час зберігання. Обприскування і видалення джерел зараження – основні заходи боротьби з цими інфекціями.

Про це повідомляє EastFruit.

До цього часу не було відомо, які саме інфекції в Нідерландах викликають найбільші втрати врожаю при зберіганні зерняткових плодів. Наразі вчені з Вагенінгенського університету встановили, що це гриби Fibulorhizoctonia psychrophila і Cadophora luteo-olivacea.

Найбільшу концентрацію Cadophora luteo-olivacea виявлено ​​на залишках листя яблунь і груш, муміфікованих плодах і мертвих бур’янах. Припускають, що саме вони можуть бути джерелом спорів, які інфікують плоди в період вегетації. На цей час припущення вивчається.

Читайте: Як стати одним із лідерів агроринку після втрати 50% активів – Бахматюк про спасіння Укрлендфармінгу

Для боротьби з цими інфекціями важливо правильно визначати оптимальний момент проведення обприскування, а також видаляти з саду основні джерела зараження.

Вчені також вивчали грибок Neonectria ditissima, який призводить до раку плодових дерев, вражаючи гілки, пагони і плоди. Результати досліджень можуть стати підґрунтям для виведення стійких до раку сортів і створення стратегії захисту яблунь від європейського раку плодових.

Landlord раніше повідомляв про те, які переваги ексклюзивних сортів яблук Нової Зеландії, що стали хітом продажів на азійських ринках.

 

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Вас зацікавить