Новини / Рослинництво     06 березня 2023 08:50

Як виростити інжир в Україні


Завдяки сучасній селекції у помірному кліматі можна вирощувати незвичайні рослини. Крім декоративних дерев та квітів багатьох садівників цікавлять плодові рослини. У садах України вже можна успішно вирощувати ківі та інжир, які раніше здавалися екзотичними та недоступними.

Садівники вирощують їх не лише для себе, а й на продаж. Вирощування екзотичних рослин може приносити дохід не менше, ніж гра у Vip-казино. Інжир в Україні має велику популярність. Але доставляти його плоди з Туреччини та Грузії, де традиційно росте рослина, досить дорого. Тому місцеві врожаї легко знаходять своїх покупців.

Екзотичний інжир: дерево з найсмачнішими плодами

У середземномор’я дерево інжир потрапило з Азії. Тут воно поширене повсюдно. Плоди фіги або інжиру відрізняються солодким смаком, у них багато корисних мікроелементів. Єдине обмеження з їхнього вживання — у діабетиків, яким не можна вживати солодке. Всі інші можуть ласувати інжиром на своє задоволення практично у будь-якій кількості.

Плоди вживають в їжу в різних видах:

  • свіжими;
  • висушеними;
  • у цукрі;
  • у варення;
  • у джемах.

Солодкувата м’якоть інжиру чудово підходить як перекус або самостійний десерт. У нашому кліматі плоди виростають невеликі, близько 5-8 см у діаметрі. Але в родючому ґрунті та при правильному догляді інжир нічим не поступається південним аналогам

Як виростити інжир

Для посадки в ґрунт краще вибирати морозостійкі сорти. Зверніть увагу, що вони можуть відрізнятися:

  • строками збирання врожаю;
  • забарвленням шкірки плодів та кольором їх м’якоті;
  • розміром плодів.

Читайте: Як зберегти родючість ґрунту та збільшити власний прибуток без надмірних витрат на агрохімічні препарати

Догляд за різними сортами майже не відрізняється.

Інжир — самоплідне дерево, що не вимагає додаткового запилення. Перші плоди з’являються на другий рік після посадки в ґрунт, а через 3-4 роки вже можна отримати прибуток із урожаю. Доросла рослина дає 12-15 кг з одного деревця. Якщо ви вибираєте ранні сорти, урожай плануйте на кінець серпня. У пізніх — за місяць, наприкінці вересня.

Саме дерево багаторічне, у природних для нього умовах росте до 100 років. Сучасні сорти, виведені для України, також відрізняються довголіттям. Вони невибагливі до умов вирощування, рослинам подобається родючий ґрунт. Інжир не боїться морозів та витримує похолодання навіть до -20°С.

Посадка саджанців проводиться при настанні стабільного тепла. Якщо існує можливість заморозків, потрібно вкривати саджанці агроволокном. Обирайте сонячні ділянки без протягів для посадки. Відступайте від найближчих рослин не менше 2,5-3 м. Цієї відстані буде достатньо для формування крони.

Ґрунт необхідно удобрювати компостом та мінеральними добавками. Якщо ґрунт важкий, потрібно додати дренаж, пісок. Інжир погано росте на кислих та засолених ґрунтах. Розплідники найчастіше пропонують саджанці у контейнері. Це дуже зручно для садівників, яким потрібно лише акуратно витягти саджанець із горщика і перенести його в ґрунт разом із земляною грудкою.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також