Новини / Аналітика     04 лютого 2020 09:07

Як Україні виграти конкуренцію за ринок Британії після Brexit – Алекс Ліссітса

Вихід Британії з ЄС – уже реальність. Тож українській владі пора діяти, аби не втратити одного з найбільших імпортерів продуктів харчування, вважає Алекс Ліссітса, президент УКАБ.

Про це Алекс Ліссітса написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Як складатимуться стосунки України з Великою Британією – країною,  що є великим імпортером харчуових продуктів, після виходу об’єднаного королівства з ЄС? Громадський діяч Алекс Ліссітса вважає, що українська влада має активно включитися в перемовини, адже  «вихід Великої Британії з Європейського союзу — уже реальність». Тож необхідно давати відповіді на питання, які турбують самих британців.

«Британські фермери абсолютно не розуміють, як відбудовуватиметься ця робота і планують у березні вийти на протести у Лондоні, написав Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

«Британські фермери хвилюються, що ті високі вимоги якості та безпечності харчових продуктів, які діють на сьогодні у країні, насправді можуть бути перекреслені умовами нових торгових угод з іншими країна — не членами ЄС, які почнуть поставляти дешеву та неякісну продукцію, таким чином якраз порушивши встановлений баланс», уточнив Алекс Ліссітса.

Читайте: Британські фермери через Brexit шукають нові ринки збуту. Яку продукцію з ВБ їстимуть українці

За словами експерта, вже відомо, що після Brexit діятимуть перехідні положення, які фіксуватимуть умови постачання продуктів до країни. Однак, британці вже зараз хочуть розуміти, куди рухається національна економіка та що уряд планує робити через рік. І фермери Великої Британії переконані: цей рік для них буде абсолютно непередбачуваним.

А отже, Україні вже пора включатися в перемовини з Британією, «щоб бути конкурентоспроможними на британському ринку зі своєю продукцією».

«Насамперед, треба довести якість і безпечність нашої харчової продукції, а тому потрібно включатися нашим відповідним органам, таким як Держпродспоживслужба, в якої на сьогодні, на жаль, не має голови», звертає увагу Алекс Ліссітса.

«Виникає логічне запитання до чинної влади України 🇺🇦, чому одна з основних служб, яка відповідає за експорт нашої продукції за кордон, не має голови 4 місяці. Конкурси пройшли, але, де ж голова?..»

Landlord раніше повідомляв, хто з українських аграріїв виграє від Brexit.

Читайте також