Новини / Рослинництво     10 грудня 2019 12:27

Як технологічні рішення підвищили врожайність: досвід ПСП Дмитрівка

Господарство «Дмитрівка» обробляє 3000 га землі в Березанському районі Миколаївської області, вирощуючи зернові та олійні культури. Попри жорсткі кліматичні умови, підприємству вдалося вийти на високі врожаї завдяки низці технологічних рішень.

Про те, як, працюючи в посушливих умовах, ПСП «Дмитрівка» змогло підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур, розповів у рамках спецпроєкту Landlord «Історії успіху» керівник господарства Віктор Шипов.

Нинішні кліматичні умови Миколаївщини Віктор Шипов із прикрістю називає пустелею й наголошує, що в такій стресовій для землеробства ситуації беззаперечним пріоритетом у технології господарства має бути ефективний захист рослин.

Читайте: ПСП Дмитрівка: як родинна справа переросла у зразковий агробізнес

У цьому господарству допомагає співпраця з агрономічними консультантами партнерів, таких як BASF.

«Ми спільно напрацьовуємо технології, спільно тестуємо препарати і закладаємо демонстраційні ділянки. Це дає змогу впевнено приймати рішення на наступний сезон», — розповідає Віктор Шипов.

Китай чи оригінальні препарати?

Варто згадати, що на початку своєї діяльності підприємство використовувало дешеві китайські ЗЗР — тоді ціни на такі генерики порівняно з оригінальними препаратами були істотно нижчими. Зараз у господарстві перейшли виключно на оригінальні засоби, і не тому, що генерики майже зрівнялися з ними в ціні, а тому що переконалися: китайські гербіциди дуже жорсткі — негативно впливають на культурні рослини, вганяючи їх у стрес.

 «У результаті їх використання свого часу ми в полі лише осоти порозводили… А фунгіциди-генерики — це «щось». У мене склалося враження, що вони… взагалі не діють! Просто гроші на вітер», — ділиться досвідом головний агроном ПСП «Дмитрівка» Сергій Шипов.

Відтак, підприємство налагодило співробітництво з компанією BASF. Розпочали ще у 2013 році з невеличких партій на пробу, а сьогодні 70% використовуваних у господарстві препаратів — саме цього виробника.

Доведено досвідом

Ефективність препаратів BASF та їх регулярне застосування на різних культурах, різних полях та за різних погодних умов дали змогу напрацювати в господарстві «Дмитрівка» низку технологічних рішень для підвищення рентабельності вирощування сільгоспкультур.

В умовах достатньої кількості вологи та відносно високої температури навесні завдяки застосуванню фунгіциду Абакус® у господарстві, за словами головного агронома, отримували «по 6–7 ц прибавки до врожайності з гектара».

За посушливих умов, як переконалися у ПСП «Дмитрівка», оптимально вносити Рекс® Дуо.

«Взагалі, на мою думку, у BASF найкращі на ринку фунгіциди та протруйники — Систіва®, Іншур® Перформ, Кінто® Дуо. Дуже гарно себе показує і гербіцид для контролю однорічних дводольних бур’янів на багатьох культурах Базагран®», — розповідає Сергій Шипов.

Нагадаємо, що в черговому випуску спецпроєкту «Історії успіху» Landlord знайомив читачів діяльністю господарства «Дмитрівка».

Читайте також