Новини / Ринок землі / Фінанси     08 лютого 2023 11:12

Як розрахувати суму МПЗ, коли не проведено грошову оцінку землі


Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено, обчислюють за окремою формулою. При цьому тимчасово для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 роки коефіцієнт “К” застосовується зі значенням 0,04.

Про це розповіли фахівці Державної податкової служби України.

Податківці зазначили, що мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено, обчислюють за формулою:

МПЗ = НГО x S x К x М/12, де:

  • МПЗ — мінімальне податкове зобов’язання;
  • НГО — нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю;
  • S — площа земельної ділянки, гектарах;
  • М — кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків;
  • К — коефіцієнт, що становить 0,05.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Зазначимо, що тимчасово для розрахунку мінімального податкового зобов’язання за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт “К” застосовується зі значенням 0,04″, — кажуть податківці.

Також зазначено, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) — 1,0.

Читайте також: Стало відомо, хто не сплачуватиме земельний податок у 2023 році

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

Збір покликаний зменшити втрати бюджету через ухилення від оподаткування шляхом детінізації аграрної діяльності.

МПЗ розраховується за формулою, прив’язаною до нормативно-грошової оцінки ділянки або нормативно-грошової оцінки 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також