Новини / Рослинництво     24 лютого 2020 12:34

Як продавати підсніжники легально: кейс господаря з Кропивницького

Військовий пенсіонер з Кіровоградщини вирощує мільйон підсніжників. Чоловік продає зимові квіти з коренем та має на це усі необхідні дозволи. 

Кропивницький пенсіонер-військовий Василь Ковтун продає на ринку підсніжники. Він чи не єдиний в Україні, хто має усі необхідні для цього дозволи, повідомляє Сьогодні.

“Державна інспекція екології – це основний документ. Потім довідка з місцевого комітету, що вирощені вони вдома”, – розповідає господар про необхідні для торгівлі документи.

Квіткар бореться за збільшення популяції червонокнижних рослин – продає квіти з коренем у вазонах.  На його городі вже мільйон підсніжників. Чоловік наголошує, що рвати їх не можна, бо цибулина пропадає.

Читайте: Найпоширеніші помилки в органічному бізнесі: поради фахівця

Почав розводити рідкісні квіти Василь Ковтун ще 30 років тому – привіз із Криму 1000 саджанців. Ростуть підсніжники на городі – замість овочів. Їхнє вирощування не вимагає великих зусиль та затрат, стверджує чоловік – проліски не вибагливі та гарно розмножуються. Потрібно удобрити тирсою та створити природні умови, щоб трава була – закривала рослини від сонця, утворювала тінь.

Продає проліски господар в основному взимку, хоча й може вирощувати квіти влітку. Ціна одного проліску – 10 гривень. Покупцям чоловік безкоштовно дає детальну консультацію, як правильно висадити квіти:

“Висаджується цибулина, дозріває семенячок і насіння можна висівати. Вони на третій рік дають повноцінну квітку”.

Як повідомляв LANDLORD, у селі Червоному на Львівщині підсніжники розквітли у грудні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!