Новини / Рослинництво     02 травня 2019 15:21

Як отримати високий урожай томатів: гібридне освітлення в теплицях

У Центрі вдосконалення Delphy (Нідерланди) із середини вересня триває експеримент з вирощування помідорів у теплицях з поєднанням HPS- та LED-освітлення. Дослідники доводять, що така система є гнучким способом, який може забезпечити виробникам максимально високий урожай.

Про це повідомляє HortiDaily.

У цьому проекті вирощують виноградні помідори Merlice з насіння De Ruiter за допомогою освітлення, що поєднує натрієві лампи високого тиску (HPS) та світлодіодні лампі Philips GreenPower. Метою проекту є отримання урожаю томатів понад 55 кг/м² наприкінці 18-го тижня.

Читайте: Нові кольори солодкого перцю Палермо викликали захоплення споживача

За словами дослідників, гібридне рішення для освітлення в теплицях є ефективним за рахунок таких чинників:

  • LED-лами підвищують рівень освітлення;
  • HPS-лампи забезпечують теплове випромінювання.

У дослідженні відправною точкою стала установка HPS потужністю 180 мкмоль/м²/с, яка використовує 108 Вт/м². Половина установки HPS (54 Вт/м²) замінена світлодіодним освітленням (LED). Для забезпечення оптимального розподілу світла в теплиці було обрано модуль Philips GreenPower LED.

Така система забезпечує максимальний вертикальний розподіл світла, що дає найкращі результати врожаю.

Щільність посадки рослин

12 вересня 2018 р. у теплицях висадили кущі томатів зі щільністю в середньому 3,3 стебла на 1 м², рослини у цей час прямувала на третій лист. Через тиждень після посадки перші пагони дали цвіт.

У листопаді кущі розрослися, але пагони не були настільки сильними, як хотілося. Щоб укріпити слабкі пагони, дослідники вирішили не підтягувати їх в один ряд.

Контроль клімату

Після ретельної оцінки клімату прийняли рішення скоротити полив, і культури відразу досягли правильного балансу. Гібридна система освітлення випромінює менше тепла і дає більше можливості контролю кліматом порівняно з повним HPS-освітленням.

Зазвичай виробники з повним HPS-освітленням вимикають лампи ранньою весною, коли сонце нагріває теплицю. Завдяки гібридній установці виробник може набагато довше застосовувати лампи, щоб продовжити сезон: коли зовнішнє, сонячне, випромінювання перевищує 450 Вт, у гібридних теплицях вимикають освітлення HPS і використовують тільки LED-лампи.

При середньотижневому виробництві, що перевищує 2 кг томатів з площі 1 м², дослідники націлені на отримання понад 55 кг/м² на 18-му тижні і досягнення кінцевого виробництва близько 107 кг/м²  наприкінці серпня.

Landlord раніше повідомляв про те, що сорт томатів Strabena стає фаворитом у Нідерландах. Критерії – колір, смак і міцне кріплення на лозі.

Читайте також