Новини    02 грудня 2022 15:15

Як отримати фітосанітарний сертифікат: пояснення Держпродспоживслужби


Цьогоріч державні фітосанітарні інспектори територіальних органів відомства розглянули 4905 заяв про реєстрацію осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання. Це значно перевищує аналогічну цифру 2021 року — 3847 заяв.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що подача заяви про реєстрацію до територіального органу Держпродспоживслужби є першим кроком для експорту власної рослинної продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для отримання фітосанітарного сертифіката державному фітосанітарному інспектору територіального органу Держпродспоживслужби слід подати:

  • заяву на оформлення фітосанітарного сертифіката, заповнену українською та англійською мовами або однією з офіційних мов ФAO;
  • документ, що підтверджує внесення плати за видачу фітосанітарного сертифіката;
  • висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) або висновок повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) об’єктів регулювання;
  • у випадку наявності вимог фітосанітарних заходів країни-імпортера щодо проведення стосовно об’єкта регулювання фітосанітарних процедур та/або знезараження — документація, яка підтверджує проведення таких фітосанітарних процедур та/або знезараження.

Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат чи прийняти рішення про відмову в його видачі впродовж восьми робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Фітосанітарні сертифікати або фітосанітарні сертифікати на реекспорт видаються тільки у тому випадку, якщо підтверджуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

З фітосанітарними вимогам країн-імпортерів можна ознайомитися на сайту Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, уряд України ухвалив зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

ЄС не вимагає жодних ветеринарних чи фітосанітарних сертифікатів, як для імпорту зерна, так і для транзиту через країни ЄС. Як реалізацію заходу національної програми контролю держави-члени ЄС можуть брати зразки з метою верифікації відповідності з вимогам ЄС щодо імпорту та присутності на національному ринку.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...