Новини / Ринок землі     21 лютого 2022 11:49

Як може вплинути на ринок землі загроза війни – пояснює експерт

Земля, незалежно від її цільового призначення, – це вид нерухомості, на котрий негативно впливає ризик війни. Однак, не усе так однозначно

Напруженість навколо загрози посилення військової агресії Російської Федерації на Україну зростає. Загрозлива ситуація впливає на ринки, зокрема і земельний. Про наслідки можливої ескалації розповів голова ГО “Асоціації землевласників України” Сергій Кулєшов, повідомляє Mind.UA.

За словами експерта, наразі ситуація на ринку нетипова. Попри загрозу нападу РФ землевласники не поспішають знижувати ціни. У прикордонних із Росією областях спостерігається невелике збільшення пропозицій із продажу ділянок, але жодного панічного розпродажу немає.

Натомість експерт озвучив прогнози щодо ринку землі при різних сценаріях розвитку подій:

– Початок реальних бойових дій.

“Звісно, при цьому сценарії почнеться панічний розпродаж: покупців на ринку практично не буде, а продавців буде дуже багато. Це спричинить конкуренцію між продавцями, і ціна піде суттєво вниз. Якщо зараз не є рідкістю ціна $1000 за гектар, то при цьому сценарії нормою може стати $500. Нижче вона навряд чи впаде, оскільки за отримані кошти продавець нічого вагомого не купить взамін і ніяк не поліпшить своє щоденне життя”, — наголосив Кулєшов.

– Напруженість спадає, з’являються новини про те, що жодної загрози немає.

“Тут все очевидно: ринок одразу ж відновиться і повернеться до наростаючого тренду, який чітко простежувався протягом усіх попередніх місяців. У перші тижні після позитивних новин буде навіть деякий ажіотаж, щоб наздогнати втрачений час і вирівняти попит/пропозицію”, — пояснив голова Асоціації.

– Напруженість зберігається ще довгий час, але при цьому жодного реального загострення не відбувається.

“Український бізнес надзвичайно добре вміє адаптуватися до негативу та швидко вчиться жити в нових умовах. Тому при цьому сценарії ми вважаємо, що ринок зробить невелике сповільнення для адаптації та в разі відсутності нової хвилі негативу і реальних загострень відновиться та існуватиме так, ніби взагалі нічого не відбувається. При цьому можна допустити невелике зниження цін, але лише в прикордонних областях на Сході України”, — зазначив Сергій Кулєшов.

Довідка. 1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Нагадаємо, українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Також повідомлялось, що у 2022 році на продаж буде виставлено 300 тис. га, що складає 1,1% від загальної кількості земель сільгосппризначення. Тобто 64 тис. осіб, або 0,91% від загальної кількості землевласників готові будуть продати землю.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також