Новини / Технології     23 липня 2021 10:29

Як мінімізувати вплив погоди при внесенні ЗЗР. Практичні поради від Carefield

Погода може внести негативні корективи при обробці посівів ЗЗР — від зниження ефективності препаратів до відсутності результатів. Але є низка дій, які допоможуть мінімізувати вплив клімату

Під час внесення ЗЗР потрібно враховувати безліч факторів, зокрема і погодних. Наслідки їх ігнорування добре знайомі всім аграріям:

 • опади змивають ЗЗР, і вони не працюють;
 • роса розчиняє препарат, зменшує його концентрацію та знижує ефективність внесення;
 • вітер зносить ЗЗР і призводить до нерівномірності обробки;
 • під час посухи препарати не спрацьовують через малорухливість соку в рослині;
 • високі температури вводять рослину в стрес, вона закриває продихи, і препарат просто не поглинається. А залишаючись на поверхні листка, він може випаровуватися, змиватися росою та опадами.

Управляти погодою неможливо, але можна підлаштуватися під неї так, щоб мінімізувати ризики при внесенні препаратів.

Що для цього потрібно?

 1. Підібрати холодостійкі та посухостійкі сорти й гібриди.
 2. Заздалегідь вивчити та підібрати препарати для внесення.
 3. Використовувати ад’юванти.
 4. Використовувати техніку з високою продуктивністю роботи.
 5. Організовувати оперативне внесення.
 6. Бути готовим швидко коригувати технологію під поточні погодні умови.

Якщо через погоду все ж не вдається вчасно внести препарати, то поради можуть бути такими:

 • підбирати гербіциди, які підходять під пізнішу фазу розвитку рослин;
 • планувати внесення не тільки профілактичних фунгіцидів, а й лікувальних препаратів;
 • не пропускати обробку інсектицидами — можна спробувати вносити їх вчасно за допомогою дронів.

«На перший погляд це підходи, які незмінні протягом багатьох років. Але є один нюанс — їх можна реалізувати, використовуючи рішення, ефективніші, ніж п’ять чи десять років тому. Простіше кажучи, підходи ті самі, рішення — сучасні», — пояснює директор компанії Carefield Сергій Власенко.

Спеціалісти компанії підтверджують ці слова власним досвідом і наводять приклад свого парку техніки, до якого входять тільки сучасні агрегати: 12 самохідних обприскувачів та 20 агродронів.

Продуктивність парку дозволяє швидко вносити ЗЗР, а мобільність бригад дронів — ловити вікна між дощами. Дрони виручають, коли в поле не може зайти обприскувач — через перезволоженість ґрунту або висоту посівів.

Також компанія використовує автоматичний змішувальний вузол.

«Якщо у змішувач обприскувача всі складові потрібно заливати вручну, то у змішувальному вузлі робочий розчин готується за допомогою спеціальної програми. Він робить якісний розчин з точними пропорціями та скорочує практично в чотири рази час заправки обприскувача», — розповідає технолог компанії Юрій Паламарчук.

У зоні особливої уваги — організація робіт. Щоб не втрачати дорогоцінний час, компанія проводить внесення комплексно — розробляє технологію, надає ЗЗР і техніку та налагоджує вчасну логістику ТМЦ.

Читайте: Як зробити вирощування картоплі стабільним прибутковим бізнесом. Досвід АГРІКО

Крім того, для мінімізації впливу високих температур ЗЗР вносяться ввечері, вночі або вранці. На всій техніці встановлені системи точного землеробства, а для кожного клієнта розробляється окрема технологія захисту з можливістю коригувати її під поточні погодні умови.

Обприскувачі виїжджають до клієнтів з найближчих до поля локацій, якщо потрібно — організовуються нічні переїзди. Наприклад, у радіусі 50 км вони готові приступати до роботи вже через три години, а дрони — ще швидше.

«Підібрати рішення зважаючи на погоду, що допоможе не витрачати зайвих коштів та отримати здорові посіви, можна в 95% випадків. Головне — діяти вчасно і використати для цього всі доступні можливості», — запевняє Юрій Паламарчук.

Більше про захист рослин можна дізнатися за посиланням або звернувшись за e-mail: carefield.web@gmail.com чи за телефоном: +38 (067) 450-27-74.

Раніше Landlord розповідав, що для фінансування першого етапу ринку землі знадобляться $2–4 млрд

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також