Новини / Рослинництво     13 серпня 2019 08:05

Ягода вагою 32 кг: на Херсонщині визначили найбільший кавун

Підсумком баштанного сезону 2019 став традиційний фестиваль кавунів «Український кавун – солодке диво» у Голій Пристані, що на Херсонщині. На ньому фермери і науковці зазвичай аналізують, які сорти мали найбільшу врожайність, а гостям пропонують різноманітні кавунові розваги і дегустації.

Про це повідомляє ресурс pik.ua.

Участь у фестивалі взяли близько 50 фермерських господарств регіону. Традиційно на заході було визначено рекордсменів серед баштанних. Цього року найбільший кавун на Херсонщині має масу 31,8 кг, його виростили у ФГ «Фаворит» (голова – Василь Теличко, засновник – Іван Яланський).

Найбільший гарбуз на фестивалі важив понад 34 кг, диня – 6,8 кг.

Читайте: Досвід Херсонщини: жовті кавуни забезпечують вищий дохід

У межах фестивалю відбувся круглий стіл за участю провідних виробників баштанних культур, представників Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Серед основних питань, що обговорювалися, – підсумки сезону 2019, методи просування херсонського кавуна в Україні та за кордоном, забезпечення якості продукції, тара, дотримання агротехнологічних норм, а також об’єднання, легалізація та взаємодія всіх учасників ринку.

Гості дійства ласували кавуновими делікатесами – варенням, мохіто, настоянкою і навіть медом з кавуна.

Landlord раніше повідомляв про те, що фермери Херсонщини зареєстрували громадську спілку Асоціація виробників Херсонського кавуна, що стало першим кроком на шляху до географічного зазначення Херсонський кавун.

Читайте також