Новини / Рослинництво     13 серпня 2019 08:05

Ягода вагою 32 кг: на Херсонщині визначили найбільший кавун

Підсумком баштанного сезону 2019 став традиційний фестиваль кавунів «Український кавун – солодке диво» у Голій Пристані, що на Херсонщині. На ньому фермери і науковці зазвичай аналізують, які сорти мали найбільшу врожайність, а гостям пропонують різноманітні кавунові розваги і дегустації.

Про це повідомляє ресурс pik.ua.

Участь у фестивалі взяли близько 50 фермерських господарств регіону. Традиційно на заході було визначено рекордсменів серед баштанних. Цього року найбільший кавун на Херсонщині має масу 31,8 кг, його виростили у ФГ «Фаворит» (голова – Василь Теличко, засновник – Іван Яланський).

Найбільший гарбуз на фестивалі важив понад 34 кг, диня – 6,8 кг.

Читайте: Досвід Херсонщини: жовті кавуни забезпечують вищий дохід

У межах фестивалю відбувся круглий стіл за участю провідних виробників баштанних культур, представників Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Серед основних питань, що обговорювалися, – підсумки сезону 2019, методи просування херсонського кавуна в Україні та за кордоном, забезпечення якості продукції, тара, дотримання агротехнологічних норм, а також об’єднання, легалізація та взаємодія всіх учасників ринку.

Гості дійства ласували кавуновими делікатесами – варенням, мохіто, настоянкою і навіть медом з кавуна.

Landlord раніше повідомляв про те, що фермери Херсонщини зареєстрували громадську спілку Асоціація виробників Херсонського кавуна, що стало першим кроком на шляху до географічного зазначення Херсонський кавун.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також