Новини / Рослинництво     02 січня 2020 09:56

Гуаву та фініки: більше 300 екзотів вирощують школярі на Черкащині

Солодку картоплю – батат, фініки, гуаву, гранати та авокадо. Учні еколого-натуралістичного центру міста Шпола, що на Черкащині, навчилися вирощувати екзотичні фрукти та овочі.

Про це розповідає Канал 24.

Більше 300 видів екзотичних для наших країв рослин навчилися вирощувати школярі з містечка Шпола Черкаської області. Вирощують, доглядають та записують результати своїх успіхів.

Ось, наприклад, цього року зібрали урожай із фінікових пальм. Також припав до смаку школярам батат – солодка картопля. Кілька картоплин залишили, все інше – посмажили, сміються вихованці гуртка міського еколого-натуралістичного центру.

Серед урожаїв, які вони збирають, – гранати, манго, гуава, авокадо. Вдалося зібрати урожай навіть із екзотичної монстери, яка в більшості українських господинь просто прикрашає підвіконня, як вічнозелена квіточка у вазончику.

А ось школярам вдалося не лише дочекатися від монтери квітів, а ще й зібрати плоди. Кажуть: за смаком вони нагадують трохи банан, а трохи ананас.

Читайте: Ринок цитрусових та екзотичних фруктів в Україні швидко зростає

Піклується про монстеру вихованка гуртка Маргарита Лаптєва, яка навідується до теплиці еколого-натуралістичного центру двічі на тиждень. Журналістам вона демонструє великий плід зеленого кольору, чимось схожий на огірок. «Це – плід монтери делікатесної. Він уже майже достиг», – розповідає дівчина.

Результати своєї праці школярі не лише споживають. Спостереженнями за екзотичними рослинами діляться з екологами інших регіонів та беруть участь у різноманітних конкурсах, часто перемагаючи в них.

Діти здобувають знання та навички, які потім їм знадобляться у дорослому житті, переконана Світлана Перемот, керівник еколого-натуралістичного центру.

Landlord раніше повідомляв, що 40 видів хурми вирощує в своєму саду фермер на Тернопільщині.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також