Новини / Політика     06 квітня 2021 14:01

АМКУ підозрює «Астарту» та «Радехівський цукор» у ціновій змові

Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на оптовому ринку цукру

Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого бурякового цукру. Вказані компанії наразі сукупно контролюють біля 40% вітчизняного цукрового ринку. Про це повідомили у прес-службі АМКУ.

«Протягом останніх місяців Комітетом досліджувалася ситуація, пов’язана з підвищенням цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані вище суб’єкти синхронно підвищували оптово-відпускні ціни і до листопада минулого року вартість цукру зросла в середньому на 48%. У Комітеті не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки», – йдеться у повідомленні.

Обсяги виробництва цукру у 2020 році скоротилися на 22,3%, порівняно із попереднім періодом. Водночас дефіциту в Україні не спостерігалося з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту і суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання. За даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

ЧитайтеПосівна 2021: ярі культури посіяні на 4% від прогнозованих площ

АМКУ вбачає, що група «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень.

«В рамках розслідування, окрім «Астарти» і «Радехівського цукру», Комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку. Наголошую, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Ближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, що подорожчали останнім часом», – повідомила голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Цікаво, що це вже не перше розслідування цінової змови на ринку цукру. Так, у 2005 році АМКУ звинуватив 7 виробників у подібних діях. Зокрема, на «Астарту» за антиконкурентні дії тоді було накладено штраф розміром 1 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що українські аграрії можуть гарантувати дотримання вимог щодо хлорпірифосу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також