Новини / Думки     15 квітня 2019 15:31

Горіхівництво: чому Україна та Молдова мають кооперуватися

Якщо в Україні й Молдові нові горіхові сади будуть закладені на основі одних і тих же скоростиглих сортів, це відкриє обом країнам нові перспективи в експорті горіхів. Таку думку висловив віце-президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Про це повідомляє EastFruit.

Експерт вважає, що в галузі горіхівництва Україна і Молдова мають тісно співпрацювати й узгоджувати стратегії виробництва. Кооперація в технічній та комерційній сферах дозволить визначити найбільш ефективні сорти місцевої селекції і закласти на їх основі продуктивні сади.

Читайте: Ціна на українські горіхи найнижча у світі. Виробникам дали пораду

Такі спільні дії допоможуть встановити країнам транскордонні партнерські зв’язки, які полегшать вихід продукції українського і молдовського горіхівництва на високоприбуткові ринки. До найбільш перспективних ринків Геннадій Юдін відніс країни регіону GCC (Рада кооперації країн Перської затоки). Однакові сорти горіхів у господарствах України та Молдови дадуть можливість формувати великі експортні партії сортового горіха високої якості.

«Нам потрібен молдавсько-український «Чандлер» – сорт-фаворит, що оптимально підходить для вирощування в кліматичних умовах нашого регіону і який можна порівняти за якістю з американським волоським горіхом», – переконує експерт.

За його словами, сьогодні офіційний реєстр сортів Республіки Молдова містить 35 найменувань сортів волоського горіха, з яких 6 – української селекції. А в Україні зареєстровано 47 сортів горіхів, із них 10 – молдавської селекції.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна увійшла до 3 найбільших виробників волоського горіха.

Читайте також