Новини / Політика     17 грудня 2018 15:00

Геннадій Новіков: Влада має нарешті прийняти стратегічне рішення щодо розвитку України як аграрної експортно-орієнтованої держави

Україна – аграрна експортно-орієнтована держава. Влада та бізнес мають зрозуміти це і розробити стратегію розвитку держави саме в цьому напрямку.

Із такою заявою на форумі «Експорт агропродовольчої продукції» виступив голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.


Влада й сільгоспвиробники мають нарешті зрозуміти, що ми є аграрною експортно-орієнтованою країною. Тому нам треба вийти на розробку стратегії розвитку України саме в цьому напрямку. Ми повинні показати себе як виробника широкого спектру товарів. Тоді ми отримаємо нові ринки збуту, а інвестиції, втому числі в інфраструктуру та будівництво підприємств, які вироблятимуть продукцію з доданою вартістю, прийдуть в нашу економіку, – наголосив Геннадій Новіков.

Він зазначив: держава має вивчати й аналізувати структуру експорту та виробництвасільськогосподарської продукції й на підставі цього аналізу проводитивідповідне планування.


«Україна має бачити, де її місце в міжнародній торгівлі, щоб дати сигнал бізнесу, вякому сегменті краще розвиватися. Саме на такі сегменти слід спрямовувати державну підтримку», – додав голова ГС «АСУ».

Крім того, Новіков поінформував учасників форуму про поїздку делегації Аграрного союзу України на виставку, яка нещодавно пройшла у Шанхаї. Зайого словами, виставка у Шанхаї показала українцям зовсім інший незвичний для нас Китай – не країну, яка виробляє і продає в усьому світі свою продукцію, акраїну-споживача. Він зауважив, що для виробників у цій країні створені всіумови для продуктивної роботи.

«Ми відвідали в Китаї аграрну біржу. Схожу ідею намагалися реалізувати в Україні, однак оптові ринки у нас перетворилися на звичайні базари. В Китаї – це місце, де в день продають 3-4 тисячі тонн продукції. А у планах – збільшення обсягівдо 20 тисяч тонн», – відзначив Геннадій Новіков.

ЧитайтеУкраїнські ягідники роблять ставку на роботів

Засловами завідувача сектору підтримки експорту вітчизняної аграрної продукції Міністерство аграрної політики та продовольства Ганни Морозової, експорт – цетакий напрямок, яким хочуть йти усі агровиробники. Адже – це імідж, гроші йможливість мати стабільний збут своєї продукції.

«Загальний баланс на сьогодні становить 170 ринків збуту експортного продукту. За 8 останніх років нарощено 50 ринків збуту. І цей показник ми маємо підтримуватияк з точки зору обсягів та якості, так і з точки зору іміджу», – наголосила Ганна Морозова.

Раніше Landlord повідомляв, що Геннадія Новікова переобрали головою АСУ.

Читайте також