Новини    04 грудня 2021 15:00

Гендиректор «Укрхлібпром»: Практично всю борошномельну пшеницю вже вивезли

Туреччина продаватиме вже не зерно, а саме борошно, продукт переробки

Вітчизняні хлібопекарі вже двічі писали листи прем’єр-міністру про тривожну ситуацію на ринку борошна та хлібобулочних виробів, однак жодної відповіді досі не отримали. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів керівник об’єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

При цьому, за словами експерта, загроза вітчизняній продовольчій безпеці стає все більш помітною, адже пшениці продовольчих класів всередині країни залишається критично мало, в основному вона йде на експорт.

«Я так скажу – ще на початку листопада, коли вивезли вже 13 млн тонн пшениці, 91% (тобто 11,8 млн тонн) становила продовольча. Тож я впевнений – на сьогодні всю її вже практично експортували», – наголосив фахівець.

Васильченко зазначив, що норми державного стандарту України щодо пшениці й так переглядалися у бік зменшення показників кількості клітковини шість разів за часи незалежності.

«Вітчизняне продовольче зерно третього класу на борошно тепер не дуже годиться», – зазначив Васильченко.

На думку керівника об’єднання «Укрхлібпром», щоб тримати марку, хлібопекарі будуть змушені шукати сировину гарної якості, яку, імовірно, доведеться закупляти у Туреччині.

«Упевнений, що Туреччина продаватиме вже не зерно, а саме борошно, продукт переробки», – підсумував експерт.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має ризик залишитися без хліба через гризунів.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...