Новини / Рослинництво     27 жовтня 2021 15:35

Україна має ризик залишитися без хліба через гризунів

Гризунами вражено близько 75% площ озимих культур

В Україні наступного року може не вродити хліб через те, що миші масово з’їдають посіви озимих культур на корені. Відповідно до офіційних даних Держпродспоживслужби, гризунами вражено близько 75% площ озимих культур – і зернових, і ріпаку. Якщо терміново не почати боротись з гризунами, вони знищать майбутній врожай ще восени і взимку.

Найвища активність гризунів зафіксована у Рівненській області, де виявили до 9 колоній мишей на одному гектарі. За словами спеціалістів, досить буде 3-5 колоній, щоб завдати посівам непоправної шкоди.

Читайте: ​Вперше в Україні розпочався збір горіха волоського комбайнами 

“Наявність 3-5 і більше житлових колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу ушкоджень рослин. А також – необхідність їхнього захисту шляхом застосування родентицидів. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав та насаджень зберігатиметься всюди”, – інформує Держпродспоживслужба.

Колонії курганчикових мишей зберігаються на нерозораних площах після збору кукурудзи, соняшнику та зернових колосових культур. Звідти вони поширюються на території, де є рослинна їжа.

Аграрії намагаються запобігти розселенню гризунів усіма можливими способами.

“Знешкодження передусім досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів”, – говорять у Держпродспоживслужбі.

Однак, поки не вдається повністю убезпечити посіви від небезпечного шкідника. Немало залежатиме від кліматичних умов.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що на Херсонщині тонни томатів залишаються на полях. 

Джерело: biz.today.ua

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також