Новини / Технології     19 лютого 2021 14:01

Ґрунтові гербіциди необхідно комбінувати у залежності від вологи

Вчені з Університету Іллінойсу і USDA-ARS провели дослідження, в якому оцінили вплив опадів на ефективність використання гербіцидів

Вчені з університету Іллінойсу і USDA-ARS провели дослідження, в якому оцінили вплив опадів на ефективність використання гербіцидів. Еколог з USDA-ARS Марті Вільямс зазначив, що посушлива погода може бути проблемою для внесення досходових гербіцидів. Група вчених проаналізувала інформацію за 25 років і виявила, що для ефективного застосування більшості видів досходових гербіцидів необхідно від 50 до 150 мм опадів впродовж 15 днів після застосування. Якщо цього не відбудеться, показники боротьби з бур’янами різко впадуть. Про це повідомляє сайт університету.

Крістофер Ландау, співавтор дослідження, скористався довгостроковою програмою оцінки гербіцидів університету для того щоб визначити дії 4 досходових гербіцидів (атразин, ацетохлор, С-метолахлор і мезотріон) окремо і в комбінації на 3 видах бур’янів: лобода біла (Chenopodium álbum), лисохвіст ( Alopecurus) і сідач коноплевий (Eupatorium cannabinum). Також він використовував дані про опади та температуру грунту.

Здійснений аналіз ясно показав потребу в дощі після внесення, однак грунтові гербіциди розрізнялися за своїми вимогами до опадів впродовж цього 15-денного періоду після внесення. Наприклад, С-метолахлор потребує від 100 до 150 мм опадів, в той час як ацетохлору потрібно лише 50 мм для боротьби з тим же бур’яном.

Результати також засвідчили, що комбінації гербіцидів допомогли звести до мінімуму кількість опадів, необхідних для успішної боротьби з бур’янами. Наприклад, коли атразин був доданий до С-метолахлор, комбінації треба було всього лише 50 мм, щоб досягти того ж результату.

ЧитайтеПроєкт зрошення на півдні України буде запущений вже цього року

Коли вчені оцінювали вплив тільки температури ґрунту на ефективність застосування гербіцидів, то вони не знайшли закономірності. Однак значення температури зіграло важливу роль за низької кількості опадів.

«Коли кількість опадів становила 100 мм і більше, то ймовірність успішного знищення бур’янів при більшості обробок була максимальною за будь-яких температур ґрунту. Але коли кількість опадів було нижчою, більш високі температури ґрунту або збільшували, або знижували ймовірність успіху при боротьбі з бур’янами, в залежності від виду гербіциду», – стверджує Марті Вільямс, еколог з USDA-ARS

В кінцевому рахунку, майбутні температури в умовах обмеженої кількості опадів, ймовірно, збільшать мінливість ефективності гербіцидів. Вчені рекомендують використовувати комбінацію досходових гербіцидів для боротьби з бур’янами і закликають фермерів стратегічно підходити до вибору часу їх застосування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світові ціни на мінеральні добрива досягли багаторічних максимумів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також