Новини    09 січня 2018 14:28

Гройсман розповів, коли і як запрацює держпідтримка тваринницької галузі


Ключовим напрямком розвитку аграрного сектору в Кабінеті міністрів бачать галузь тваринництва. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час нарди з питань розвитку агросектору.

На його думку, перше, що потрібно зробити – це надати вільний доступ фермерів до фінансових ресурсів держпідтримки.

«Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки – аби ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, як можна використовувати наявний ресурс», – сказав він.

Інструментами підтримки, на думку урядовців, мають стати бюджетні дотації на розвиток молодняка, запровадження ефективного кредитування при створенні нових тваринницьких комплексів, з можливістю компенсації тіла кредиту і встановлення ефективної кредитної ставки.

«Умови застосування існуючих можливостей – гнучкі і залежатимуть від кон’юнктури ринку та запиту суспільства. Разом з тим, цільові регуляції, які дозволять зробити затребуваний фінансовий продукт, доступним і ефективним мають бути сформовані вже до кінця січня», – йдеться у повідомленні прес-служби уряду.

Окрім, підтримки тваринництва, під час наради в Кабінеті міністрів назвали підтримку безпосередньо фермерів, та підприємства сільськогосподарського машинобудування. В держбюджеті передбачено 4 млрд гривень на підтримку галузі тваринництва в цьому році, обсяг підтримки фермерства – не менше 1 млрд грн. Так само, близько 1 млрд грн буде направлено на програму компенсації вартості техніки українського виробництва.

«Головне, аби в кінці 2018 року у нас були фонди і поголів’я, максимально збільшений і насичений власною якісною продукцією ринок», – додав Прем’єр-міністр.

В контексті підтримки фермерства, Глава Уряду звернув увагу на необхідність якнайшвидшого опрацювання механізмів запровадження ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки – за умов придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.

«Таким чином, ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але одночасно ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі й худоби. Важливо не затягувати час. Всі постанови Уряду мають бути ухвалені до кінця січня. Ресурсів достатньо»,- наголосив Володимир Гройсман.

За даними Кабінету міністрів, наразі в Україні працюють понад 79 тис. аграрних підприємств, з яких 29 тис. – великі холдинги, майже 8 тис. – малі та середні підприємства, а решта – мікрогосподарства, в тому числі невеликі сімейні ферми.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...