Новини / Садівництво     01 травня 2025 17:59

Заморозки в Україні знищують урожай: втрати абрикосів і персиків можуть перевищити 80%


Через заморозки в Україні очікуються критичні втрати врожаю фруктів: абрикосів і персиків може залишитися менше ніж 20% від звичного обсягу. Також постраждав ріпак, частину якого вже було пошкоджено у фазі цвітіння.

Внаслідок раптових заморозків, що спостерігались в Україні на початку весни 2025 року, аграрії прогнозують значні втрати врожаю плодових культур. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час ефіру національного телемарафону.

«Найбільше постраждали персики та абрикоси — по деяких культурах втрати становлять до 70–80%. Також маємо пошкодження черешень і вишень», — заявив експерт.

За його словами, ситуація серйозна: фермери намагаються врятувати бодай частину врожаю, однак вплив низьких температур уже відчутний.

«Цього тижня по деяких регіонах України заморозки продовжуються. Аграрії виходять з бажанням зберегти хоча б той урожай, який є, але по таким культурам, як абрикоси і персики, ми будемо мати великі втрати», — підсумував Марчук.

Крім фруктових дерев, постраждали й технічні культури. За словами агроексперта, особливо постраждав ріпак, який перебував у фазі цвітіння. Втрати тут оцінюють у межах 10–15%.

Наслідки для економіки та оборони

Попри складну ситуацію із погодою, дефіциту зерна для внутрішнього споживання в Україні не буде, запевнив Марчук. За його словами, навіть у разі скорочення врожаю на 15–20% (до 18 млн тонн), це все одно втричі більше, ніж споживає сама Україна.

Водночас скорочення обсягів виробництва може суттєво вдарити по експортному потенціалу країни. «Це зменшення заробітку, а отже — і фінансів, які держава могла б спрямовувати на оборону», — підкреслив аграрій.

Нагадаємо, весняні заморозки — одна з найбільших загроз для фруктових садів, особливо у період цвітіння. Такі погодні явища можуть повністю знищити врожай певних культур, що, у свою чергу, впливає на доходи фермерів, продовольчу безпеку й економічну стабільність держави.

Новини за темою:  Пізньовесняна обрізка дерев: коли ще не пізно, і як зробити правильно
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також