Новини / Трейдинг     19 жовтня 2020 16:05

Фуражним ячменем наразі торгувати стало невигідно – Frontier

Не дивлячись на невдалі результати збиральної кампанії, ціни на ячмінь у портах Чорного встановились нижче цін на кукурудзу і на $40 на тонні - у порівнянні з цінами на пшеницю

Світовий ринок зернових на минулому тижні показав значне зростання. Відповідно, зросли й ціни на фуражний ячмінь, однак, пише британське агентство зернового маркетингу Frontier, ячмінь продовжує залишатися «поганим» для тейдерів товаром, торгуючись із знижкою без малого $40 на тонні у порівнянні з пшеницею в портах Чорного моря.

Наразі українські постачальники експортують ячмінь за конкурентними цінами швидкими темпами. У цьому сезоні вони вже відвантажили понад 3 млн тонн культури з 4 млн тонн надлишку, що може бути експортований.

Водночас, ціни на французький ячмінь виросли більш, ніж на EUR6 за тонну – цьому сприяє активна торгівля французів із Китаєм. КНР виставляє жорсткі умови для продажу, але гарантує високу премію у розмірі $20 на тонні у порівнянні із поставками з чорноморських портів.

Читайте: Роман Лещенко: Брехня, що у держави є 10,4 млн га землі

При цьому, у жовтневому звіті аналітиків Strategie Grains прогноз виробництва французького ячменю на поточний сезон був знижений майже на 1 млн т (у порівнянні з вересневими даними) після коригувань врожайності і якості зібраного зерна. В результаті, виробництво ячменю у Франції оцінюється в 10,5 млн тонн, що на 3,2 млн тонн менше торішніх обсягів.

Ці показники суттєво вплинули на прогноз загального виробництво ячменю в ЄС: він був знижений на 800 тис тонн у порівнянні із прогнозом за вересень (до 63,8 млн тонн). Обсяг експорту скорочено на 400 тис тонн – до 7 млн ​​тонн, що на 1,1 млн тонн менше експортних продажів минулого року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на світовому ринку продовжується стрімке зростання цін на пшеницю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також