Новини    25 січня 2023 19:52

Французів можуть залишити без багетів та круасанів

Виробники вже відчули підвищення вартості масла та борошна, крім того, ціни на яйця різко зросли через спалах пташиного грипу

23 січня 2023 року сотні пекарів Парижа вийшли на протест проти підвищення вартості електроенергії та сировини. Протест став продовженням низки мітингів французів через раптове підвищення цін, пов’язане з війною в Україні, а також пандемією Covid-19, яка розірвала глобальні ланцюги постачань, повідомляє France24.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, виробники вже відчули підвищення вартості масла та борошна, крім того, ціни на яйця різко зросли через спалах пташиного грипу, який завдав збитків багатьом фермам у Франції.

Вийти на вулиці представників пекарень змусило поновлення контрактів на електроенергію у 2023 році – рахунки зросли у рази.

Враховуючи прихильність французів до свіжого хліба, уряд Президента Еммануеля Макрона намагався привернути увагу до допомоги, яку пропонують власникам малого бізнесу. Було розроблено різні урядові схеми, які можуть допомогти знизити рахунки за електроенергію на 40% для відповідних підприємств.

Проте, демонстранти пояснили, що ці схеми є або надто складними, або надто повільними для надання допомоги, або доступними лише для найменших пекарень.

Нагадаємо, французький багет внесли до списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО.

Повернення торговельними мережами хлібних виробів виробникам досягає 8%. Тобто кожна 12-та буханка хліба повертається нереалізованою, і оскільки термін реалізації минув, вона підлягає утилізації.

Дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...