Новини / Політика     09 лютого 2022 07:26

Франція виділяє Україні 1,2 млрд євро для підтримки економіки

Більш цього, Україна та Франція фіналізувала домовленості щодо постачання 130 локомотивів на суму 900 млн євро

Франція виділяє Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги для підтримки економіки. Про це президент Володимир Зеленський повідомив на спільному з президентом Франції Емманулем Макроном брифінгу за результатами зустрічі в Києві.

“Потужний крок підтримки саме з боку Еммануеля, з боку Франції – виділення 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Це дійсно нам допоможе стабілізувати нашу економіку, ми зараз вже непогано йдемо, але це потужний крок”, – заявив  Зеленський.

Більш цього, Україна та Франція фіналізувала домовленості щодо постачання 130 локомотивів на суму 900 млн євро та 370 одиниць пожежно-рятувальної техніки. Також реалізовується проєкт з будівництва патрульних катерів для прикордонників.

“Україна та Франція продовжують розвивати співробітництво з компанією Airbus щодо створення національного перевізника, крім цього в рамках військово-технічного співробітництва сьогодні підписано угоду між “Укроборонпромом” та французькою стороною – компанією Thales. Також сьогодні підписано спільну заяву “Укроборонпрому” з французькою стороною щодо реформ оборонно-промислового комплексу України”, – повідомив президент.

Зеленський додав, що одним із ключових питань перемовин президентів став мирний процес на Донеччині та Луганщині. Очікується проведення наступних перемовин лідерів країн “нормандської четвірки” – України, Німеччини, Франції та Росії.

“Важливий крок – активізація діалогу на рівні політичних радників. Ми розраховуємо на другу зустріч найближчими днями. Розраховуємо, що зустріч 26 січня і майбутні перемовини в Берліні наблизять нас до проведення саміту формату “норманді”, – відзначив президент України.

Раніше Landlord повідомляв, що світовий банк може виділити Україні €300 млн для економічного відновлення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також