Новини / Овочівництво     11 квітня 2022 13:46

Франція передасть насіннєву картоплю аграріям Львівщини

Львівська область стане першим регіоном в Україні, куди передадуть французьку картоплю.

Аграрії Львівщини очікують на гуманітарний вантаж з Франції. Йдеться про близько 100 тонн насіннєвої картоплі, яку передадуть місцевим сільгоспвиробникам. Про це стало відомо під час зустрічі заступника начальника Львівської ОВА Віталія Загайного та радника з питань культури та співробітництва посольства Франції Олів’є Жако.

Львівська область стане першим регіоном в Україні, куди передадуть картоплю.

“Україна та Франція – це дві великі аграрні країни. Зараз у цілому світі є побоювання щодо продовольчої безпеки. Це означає, що допомога Україні в галузі сільського господарства також стає пріоритетом для Франції. Наш перший гуманітарний вантаж з картоплею складає 4 фури, які найближчим часом отримає Львівщина”, – зазначив Олів’є Жако.

Він також додав, що місцеві громади Франції постійно передають кошти на гуманітарну допомогу Україні в різних сферах завдяки Міністерству закордонних справ.

Своєю чергою, Віталій Загайний зауважив, що наразі будь-яка підтримка України надзвичайно важлива. Це стосується також агропромислової галузі, адже Львівщина повинна забезпечити продовольчу безпеку чи не усієї країни.

Він подякував за пропозицію Франції та допомогу, яку вона постійно скеровує нашій країні. Окрім цього, погодили надалі спільно з департаментом АПК опрацювати потреби сільгоспвиробників в різного виду обладнанні та передамо їх французькій стороні.

Нагадаємо, господарства в Київській області планують посадити лише половину запланованої картоплі.

Раніше Landlord повідомляв, що сільгоспземлі перевірять на наявність мін та ворожої техніки.

Також стало відомо, що декілька аграрних компаній вже відправили перші партії в кілька тисяч тонн кормової кукурудзи на експорт через західний кордон України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також