Новини    15 грудня 2022 09:09

Франція допоможе Україні з посівним матеріалом


Заступник Міністра агрополітики Денис Башлик взяв участь у робочому візиті до Франції української урядової делегації, яку очолив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Під час візиту у Парижі відбулася Конференція “Солідарні з українським народом”, яку відкрив Президент Французької Республіки Емманюель Макрон. Він підтвердив всебічну підтримку України та надання додаткової допомоги нашій державі на відновлення енергосистеми та інших галузей, що постраждали внаслідок терористичних російських ракетних атак.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Французька сторона отримала листа про програму надання державних гарантій Уряду Франції через інвестиційний банк Bpifrance Assurance Export на експорт посівного насіння до України на суму орієнтовно 20–25 млн євро.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Український агросектор, який зазнав величезних втрат через війну, потребує підтримки. Зокрема, у забезпеченні генераторами та насіннєвими матеріалами. Дякуємо французькій стороні за розуміння наших потреб та надання фінансової допомоги, що буде спрямована на закупівлю насіння”, — зазначив Денис Башлик.

Він додав, що європейці вражені стійкістю й здатністю українських аграріїв працювати в умовах війни та запевнили, що й надалі готові надавати всебічну підтримку.

Нагадаємо, серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Українські аграрії зможуть безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Уряд України ухвалив зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...