Новини / Трейдинг     28 квітня 2021 15:20

Форвардні ціни на ріпак в Україні сягнули позначки $620/т

Ринок продовжує розігріватися прогнозами зниження збору ріпака в ЄС та запізненням сівби культури в Україні. Понижуючим фактором може стати можливе очікуване зростання виробництва каноли

Холодна погода уповільнює розвиток посівів озимого ріпаку в Україні, що може знизити його врожай, особливо з огляду на скорочення площ сівби у порівнянні з минулим роком. Як наслідок, форвардні ціни на український ріпак вже виросли до $600/т для поставок в порт у липні – серпні, хоча окремі контракти укладені навіть по $610-620/т. Про це повідомляє Grain Trade.

Крім того, на ринок тисне триваюче підвищення цін на ріпак у країнах ЄС: європейська агенція з моніторингу сільгоспкультур знизила у порівнянні з березневою оцінкою прогноз врожайності ріпаку в ЄС з 3,26/га до 3,19 т/га. При цьому, аналітики компанії Agritel очікують, що площі сівби ріпаку у Франції не перевищать 900 тис га, а врожайність стане нижчою, ніж середній показник п’яти останніх років.

Не дивно, що па паризькій Euronext травневі ф’ючерси на ріпак зросли до $715,1/т, додавши протягом місяця в ціні 13%. Серпневі ф’ючерси встановилися на рівні $597,6/т додавши в ціні  за два тижні 11,5%.

ЧитайтеЦіна оренди гектара землі на Луганщині у 2021 році зросла на 1000 грн

Країни ЄС в поточному сезоні імпортували 5,37 млн тонн ріпака, з яких 2,2 млн тонн поставила саме Україна. Другим за обсягом постачальником стала Канада, яка продала до ЄС 1,88 млн тонн каноли. І саме прогнози щодо вродаю каноли можуть стати фактором, що призведе до зміни тренду на ринку ріпака.

За оцінками канадського Статистичного бюро, внаслідок рекордно високих цін та активного експортного та внутрішнього попиту, площі сівби каноли в країні у 2021 році збільшаться на 3,6%, а виробництво перевищить 20 млн т, що стане найвищим показником останніх 3 років. Очікується, що виробники збільшать площі під канолою до 8,7 млн га, хоча холодна та суха погода ще може змінити як структуру площ сівби, так і оцінки виробництва у 2021 році. Але ф’ючерси на канолу, які нещодавно сягали рекордних $726/т, після оприлюднення прогнозу знизилися до $558,4/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Велика Британія у 2021 році очікує зростання врожаю зернових до 23,1 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також