Новини / Тваринництво     07 жовтня 2019 10:02

Формула порятунку бізнесу на селі від АТУ

Співвласниця AVA Group та голова Асоціації тваринників України, що об’єднує 72 асоційованих та 3500 неасоційованих членів, Ірина Паламар у рамках проєкту Landlord «Агро Лідери» розповіла про методи та цілі залучення інвестицій у вітчизняний сектор тваринництва.

У 2016 році в Асоціації тваринників України було ініційовано створення Всеукраїнського аграрного кооперативу з виробництва молока. Таке рішення було продиктоване існуючими проблемами в селах, адже для селян єдиним способом заробити хоч якісь гроші залишається виробництво молока та м’яса. Утім через відсутність договорів із переробними заводами вони змушені здавати товар перекупникам за копійки.

«На жаль, виробництво молока та м’яса – чи не єдиний шлях для селян заробити бодай якісь гроші. Але реалізувати вигідно свою продукцію вони не можуть, бо переробні заводи не укладають договори з фізичними особами. Тож люди вимушені здавати молоко перекупникові за безцінь», – описує ситуацію пані Паламар.

Та об’єднавшись у кооператив за підтримки Асоціації, власники домогосподарств отримали змогу реалізувати молоко саме переробнику, і ціна на молочну сировину в цьому регіоні відразу зросла на 20%.

Читайте: Східні ринки та захист інтересів: чим фермери завдячують АТУ

Також Асоціація тваринників України ініціювала створення кооперативу з відгодівлі бичків «Бики Черкащини». Завдяки йому власники корів зможуть вирощувати бичків на централізованому відгодівельному комплексі, обладнаному сучасним устаткуванням, із застосовуванням прогресивних технологій. Це вигідно: існує можливість подальшої реалізації продукції на закордонних ринках. Адже наша яловичина користується шаленим попитом у країнах Близького Сходу.

Таким чином, люди, що об’єдналися в кооператив та разом відгодовують цих бичків, тепер зможуть укладати договори і з експортерами як юридична особа.

«Я впевнена, що в кооперації зашита формула успіху України як заможної держави. І я відчуваю в собі покликання стати своєрідним драйвером відродження кооперативного руху в Україні, очолити його, підтримувати на всіх державних рівнях», – резюмувала голова Асоціації тваринників.

Нагадаємо, що Ірина Паламар стала героїнею чергового випуску в рамках проєкту «Агро Лідери» та відверто розповіла про особисте життя, бізнес та боротьбу за відстоювання інтересів фермерів України.

Читайте також

Матеріали по темі

Тваринництво        20 жовтня 2021 08:19

В Україні суттєво зменшилось виробництво яєць

Тваринництво        19 жовтня 2021 12:58

Україна може продавати племінну ВРХ до Лівії