Новини / Логістика     12 серпня 2019 16:09

Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

Нібулон, одна з найбільших агрокомпаній України, є також головним вітчизняним суднобудівником. Левову частку своєї продукції він транспортує річками за допомогою власного флоту, який налічує 75 барж, катерів, плавкранів тощо. У їх будівництво за 10 років Нібулон інвестував $600 млн.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Близько 3,3 млн т своєї експортної продукції Нібулон переміщує всередині країни Дніпром і Південним Бугом. Власний флот, якому на сьогодні в Україні немає рівних, компанія збудувала самостійно. На це пішло 10 років і $600 млн інвестицій.

Читайте: Перевезення врожаю під загрозою: Леонід Козаченко закликає до створення оперативного штабу

Рішення створити річковий флот засновник компанії Олексій Вадатурський пояснює небажанням «стояти в чергах», очікуючи для перевезення своїх вантажів вільних вагонів від Укрзалізниці та вільних потужностей у морських портах.

Таким чином, Нібулон збудував не лише баржі, катери, що доправляють агропродукцію річками, а й плавкрани, які перевантажують зерно на морський транспорт. Для забезпечення всіх логістичних етапів компанія також звела 12 портових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі.

Оскільки Нібулон має ще й потужний автопарк і власні залізничні вагони, то в компанії змогли побудувати  роботу так, щоб автомобілі постачали зерно на відстань не більше 100 км за схемою «поле – порт/найближчий елеватор – залізниця/річка».

Кредити на свої масштабні логістичні й інфраструктурні проекти Нібулон отримував від ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, Світового банку та інших.

Landlord раніше повідомляв про те, що Нібулон придбав 20 власних нових вагонів-хоперів і вже відправив ними в Миколаїв першу партію зерна.

 

Читайте також