За даними Національного банку, фінансовий результат банків після оподаткування за 11 місяців 2023 року склав 130,55 млрд грн, зокрема у листопаді – 7,85 млрд грн, інформує Данило Гетманцев.
У листопаді мале місце певне уповільнення нарощування прибутку банками через збільшення відрахувань в резерви під можливі збитки. Утім порівняно з минулим роком такі відрахування є меншими у 13 разів.
Проти аналогічного періоду минулого року чистий прибуток банків зріс у 6,7 раза, 11 місяців 2021 року – у 2 рази.
Отже, банки залишаються високоприбутковими та операційно ефективними:
- Основа цієї прибутковості у 2023 році – значний процентний дохід, отриманий насамперед завдяки безризиковим вкладенням в державні цінні папери (ОВДП та депозитні сертифікати) та помірні відрахування у резерви.
- За даними НБУ, чиста процентна маржа банків за 10 місяців склала 8% (порівняно з 7% та 6% за аналогічні періоди двох попередніх років відповідно).
- Рентабельність капіталу банківської системи (чистий прибуток до власного капіталу) за 11 місяців цього року – 52,8% (проти 9,3% за 11 місяців 2022 року, 32,9% за аналогічний період 2021 року).
Нагадаємо, попри величезний економічний спад на початку великої війни, зараз економіка демонструє позитивні сигнали.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, якою спростив завезення в Україну енергетичного обладнання, зокрема генераторів і трансформаторів, інформує Урядовий портал.
Українська влада не планує підвищення податків до кінця війни, окрім повернення їх на довоєнний рівень.
Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn відправив АТ “Укрзалізниці” генератори для налагодження роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого обстрілами рф енергетичної інфраструктури.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!