Новини / Фінанси     25 травня 2024 16:18

Внаслідок повномасштабної війни було знищено близько 30% усього потенціалу агросектору – Мінагрополітики


Виклики перед аграрним сектором через повномасштабне вторгнення росії – безпрецедентні. Сільгоспвиробники зазнають значних збитків і питання підтримки аграріїв дуже актуальне.

На цьому наголосив Державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Канцурак під час відкриття онлайн-воркшопу для банківських установ щодо нових інструментів фінансування малих та середніх агровиробників. Захід організовано Мінагрополітики спільно з ДАР та Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

«Внаслідок повномасштабної війни було знищено близько 30% усього потенціалу агросектору, майже 20% сільськогосподарських земель окуповано. Великі площі заміновані або забруднені вибухонебезпечними предметами. Відтак питання забезпечення фінансування та підтримки сільгоспвиробників, актуальне як ніколи. Державний аграрний реєстр та Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві були створені саме із цією метою», – сказав Канцурак.

За словами члена правління Фонду Інесси Андрієтті, опитування понад 2 тисяч малих фермерів показує, що більша частина аграріїв планують розширити виробничі площі і залучити для цього інвестиції.

«56% агровиробників у 2024 році планують розширити виробництва, а 53% фермерів збираються отримати інвестиційні кредити на придбання землі. Ці дані дають розуміння, наскільки гарантії Фонду є затребуваними серед аграріїв сьогодні», – зазначила Інесса Андрієтті.

Голова правління Фонду Олег Приходько розповів про умови отримання гарантій агровиробниками і запропонував банкам долучатися до співпраці.

«Ми активно співпрацюємо з трьома банками та плануємо залучати нові фінансові установи. Це значно розширить можливості щодо кредитування якомога більшої кількості зацікавлених аграріїв», – зазначив Олег Приходько.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що збитки, завдані росією довкіллю України, вже становлять у грошовому еквіваленті 2,4 трильйона гривень.

З початку повномасштабної війни збитки аграрних підприємств Донецької області через агресію Росії склали понад 5 млрд гривень.

Новини за темою:  Гривня втрачає позиції до долара, але зміцнюється до євро: офіційний курс на 2 травня

Державні інспектори на Херсонщині оцінили майже 700 випадків забруднення ґрунтів та засмічення земель внаслідок війни. Загальна сума збитків, зафіксованих у цих випадках, становить понад 6 мільярдів 221 мільйон гривень. Цю інформацію поширила Державна екологічна інспекція Південного округу через канал у месенджері Telegram.

Внаслідок війни та окупації аграрний сектор Запорізької області постраждав від значних втрат, повідомив глава Запорізької обласної адміністрації Іван Федоров.

Новини за темою  Уряд Індії оголосив про тимчасове продовження безмитного імпорту жовтого гороху

На початку повномасштабного вторгнення ворог завдав значних збитків українському довкіллю на суму 2,2 трлн грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Міжнародного довкіллєвого форуму “United for Nature. Agenda for Ukraine”.

Російські військові завдали значних збитків аграрному сектору Харківщини —  понад 18 мільярдів гривень. У регіоні понад 570 тисяч гектарів сільськогосподарських земель були захоплені мінами.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук стверджує, що протягом 2023 року збитки товаровиробників у сфері тваринництва сягають понад 3 млрд євро. Майже усі культури “просіли” у ціні.

Блокування кордону польськими перевізниками, як і іншими, матиме вплив на українську економіку та розвиток аграрного сектору. Внаслідок блокування пунктів пропуску частина виробників втратили потенційні контракти.

Втрати ринку землі від повномасштабного вторгнення склали $325 мільйонів або 12,4 мільярда гривень. Агресивні дії Росії призвели до невиконання 120 тисяч угод на площі 355,5 тисяч гектарів, як повідомляється в новому аналітичному огляді ринку земель України, підготовленому KSE Агроцентром за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також