Новини / Фінанси     03 травня 2024 17:20

Уряд продовжив кредитування для аграріїв з прифронтових і тимчасово окупованих територій


Уряд ухвалив рішення щодо пролонгації державних портфельних гарантій для кредитування фермерських господарств, які втратили потенційне заставне майно через воєнні дії.

Відповідну постанову № 477, підготовлену Міністерством аграрної політики та продовольства України, Кабінет Міністрів прийняв на черговому засіданні.

Згідно з документом, фермерські господарства, які до 2022 року отримали кредити і які розташовані на тимчасово окупованих територіях або де ведуться активні бойові дії,  можуть відстрочити їх повернення до 31 грудня 2025 року.

Заявки від фермерів для продовження кредитування прийматимуть через Державний аграрний реєстр.

“Це дуже важливе рішення для аграріїв, яке дозволить їм пролонгувати кредити, взяті до 24 лютого 2022 року. Це стимулюватиме розвиток і відновлення агросектору”, – зазначив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Про початок подання заявок на отримання підтримки буде повідомлено додатково на сайті Мінагрополітики.

Нагадаємо, на Херсонщині аграрії мають змогу отримати $3 тисячі на відновлення сільськогосподарської діяльності, повідомляє Херсонська ОВА.

Уряд вдосконалив процес надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств у межах програми єРобота. Завдяки цьому до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн.

Уряд вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.

Максимальна сума кредитування для несільськогосподарських підприємств на потреби оборотного капіталу встановлена на рівні до 5 мільйонів гривень. Для галузі тваринництва ліміт кредитування було підвищено до 150 мільйонів гривень.

За програмою єРобота можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду. В уряді внесли зміни до програми в частині безповоротних грантів на висадку садів і виноградників.

Новини за темою:  Гривня втрачає позиції до долара, але зміцнюється до євро: офіційний курс на 2 травня

З початку 2024 року 5 556 агрогосподарств отримали 36,1 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” – 3 222 господарств профінансовано на 14,5 млрд гривень.

Національний банк з урахуванням відкриття ринку землі для юридичних осіб в Україні та початку діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями. НБУ розширив перелік прийнятного забезпечення, вартість якого приймається до розрахунку кредитного ризику, включивши до переліку гарантії Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Також було підвищено коефіцієнти ліквідності окремих видів забезпечення, зокрема для землі сільськогосподарського призначення.

У грудні 2023 року Уряд змінив порядок кредитування за програмою 5-7-9%.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також