Новини / Фінанси     26 липня 2024 14:14

У Раді хочуть продовжити терміни звільнення від земельного податку для аграріїв у прифронтових регіонах


До Верховної Ради внесли законопроєкт №11428, який передбачає продовження строку звільнення від земельного податку представників бізнесу, які працюють в зоні активних бойових дій.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Проєкт пропонує наступні зміни: подовжити пільговий період звільнення від сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями — платниками єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації до 31 грудня року, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.

Подовження також запропоновано для плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), яка розташована на територіях ведення бойових дій.

До переліку платників земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які звільняються від плати за землю, пропонується включити підприємців тих громад, які віднесені до територій можливих бойових дій.

За словами авторів, прийняття законопроекту забезпечить фінансову підтримку фізичних осіб підприємців, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України.

«Є необхідність подовження пільгового періоду звільнення від сплати податків задля зменшення фінансового навантаження на власників бізнесу та власників земельних ділянок. Також, слід врахувати, що станом на сьогодні до територій можливих бойових дій, віднесено громади, які фактично знаходяться в активній фазі війни. Там зруйновані майже всі адміністративні будівлі, громади щоденно зазнають ворожих обстрілів», – сказано в пояснювальній записці.

Нагадаємо, у Податковій службі у Дніпропетровській області нагадали, за які землі та нерухомість можна не сплачувати податки під час війни.

Новини за темою:  Гривня втрачає позиції до долара, але зміцнюється до євро: офіційний курс на 2 травня

Так, у Мінфіні розглянули лист Державної податкової служби щодо погодження позиції ДПС стосовно нарахування та сплати окремих податків за об’єкти оподаткування, які розташовані на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Позиція ДПС полягає в тому, що оскільки дати початку бойових дій для територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (підрозділ 3 розділу І Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309) визначені 2023 роком, то платники окремих податків за об’єкти оподаткування, які розташовані на цих територіях, не нараховують та не сплачують плату за землю, екологічний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з дати початку бойових дій до завершення на відповідній території активних бойових дій.
Читайте також: Коли пенсіонери мають право не платити земельний податок: пояснення юриста

Застосовувати особливості оподаткування окремими податками, визначені Податковим кодексом України до територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, визначені підрозділом 3 розділу І Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 (далі – наказ № 309), є некоректним виходячи з такого.

Підпунктами 69.14, 69.16 та 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу надано право платникам плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не нараховувати та не сплачувати податкові зобов’язання з цих податків щодо об’єктів, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, тобто без зазначення додаткових критеріїв, як то функціонування чи відсутність державних електронних інформаційних ресурсів на таких територіях.
При цьому починаючи з 1 січня 2023 року вищезазначені податки не нараховуються та не сплачуються за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації до останнього числа місяця, у якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній територій.

Постановою Кабінету Міністрів № 1364 визначено деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Водночас постановою № 1364 визначено, що до територій, на яких ведуться бойові дії, включаються території можливих бойових дій, території активних бойових дій та території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Тобто території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, є однією зі складових Переліку територій.

Новини за темою:  Гривня продовжує зміцнюватися: курс валют на 1 травня

Таку категорію запроваджено з метою забезпечення відновлення роботи інформаційних, інформаційно-комунікаційних, електронних комунікаційних систем та публічних електронних реєстрів до визначення дати завершення бойових дій або тимчасової окупації певної адміністративно-територіальної одиниці, тобто на таких територіях дозволено діяльність користувачів реєстрів, а їхні мешканці отримають доступ до адміністративних послуг та нотаріальних дій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також