Новини / Політика     16 грудня 2019 11:58

Фінальна версія земельної реформи: 5 ключових моментів

Без референдуму іноземців не допустять до ринку землі – нардеп Олексій Мушак повідомив про цей та інші ключові моменти реформи, яку мають голосувати цього тижня.

Народний депутат, радник прем’єр-міністра Олексій Мушак, сьогодні зранку написав на своїй сторінці у Фейсбук про фінальну версію земельної реформи.

Ключові моменти земельної реформи станом на сьогодні, 16 грудня, виглядають так:

  1. Іноземців не допустять до майбутнього ринку в жодному форматі. Під це обмеження попадають всі найбільші агрохолдінги. Вони також не зможуть купити землю, бо, не зважаючи на бенефіціарів українців, мають іноземних акціонерів. Ця заборона буде діяти до референдуму.
  2. Концентрацію землі з 200 тис. га в одних руках суттєво зменшать. Варіанти від 5 до 50 тис. га. Остання цифра поки що має найбільше шансів на підтримку. Але остаточного рішення ще не прийнято.
  3. Перепродаж землі в перші роки після відкриття ринку землі обмежать додатковими податками. Це має унеможливити спекулятивні операції.
  4. Підтримку аграріїв направлять в основному на здешевлення кредитної ставки до 5%. Враховуючи прогнозовані зниження облікової ставки до 10%, це означатиме, що 4 млрд. грн на 4 квартал 2020 року вистачить з голову. Буде навіть інша проблема. Фермери не зможуть вибрати повний об’єм цієї підтримки.

Читайте: Хто постраждає найбільше після відкриття ринку землі – Олексій Мушак

  1. Враховуючи нічний напад на депутата з СН на Сумщині, реформа має голосуватися цього тижня. В іншому разі до січня такі випадки стануть нормою. І депутатів просто фізично залякають. Це унеможливлює прийняття не тільки земельної, а і будь-якої реформи, яка міняє існуючий стан речей.

Таким чином, Олексій Мушак пов’язав із законопроєктом про земельну реформу напад на народного депутата від «Слуги народу» Михайла Ананченка. Про напад на нього поблизу будинку в Сумах Ананченко повідомив у Фейсбук, пов’язавши його зі своєю політичною діяльністю. Проте про земельну реформу Ананченко нічого не сказав у зв’язку з нападом.

Як писав Landlord раніше, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав дати розгляду законопроєкту про обіг земель в Україні. Голосування має відбутися на цьому тижні, 17–20 грудня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також