Новини / Ринок землі     28 листопада 2019 15:45

Хто постраждає найбільше після відкриття ринку землі – Олексій Мушак

«Ні Кернел, ні МХП, ні тим паче українські компанії зі 100% іноземним капіталом не зможуть офіційно купувати землі», – таку думку висловив радник Прем’єр-міністра України, народний депутат VIII скликання Олексій Мушак. Він підкреслив, що нинішня земельна реформа є недостатньо ліберальною. Однак, все одно це – крок вперед.

Навіть не всі нинішні успішні українські компанії, що мають іноземні інвестиції, зможуть вільно купувати сільськогосподарську землю після відкриття ринку землі. Таку думку висловив на своїй сторінці в соціальній мережу Фейсбук Олексій Мушак, радник Прем’єр-міністра Олексія Гончарука з економічних питань, громадський діяч, народний депутат VIII скликання, один з ініціаторів створення міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти».

«Для мене ініціатива з земельним референдумом щодо іноземців це подарунок долі. За останні три роки на мене та мою сім’ю вилили тонни бруду та персональних образ за проактивну позицію щодо ринку землі, написав Олексій Мушак. Практично не було жодного ефіру, де б мене не звинувачували, що я топлю за земельну реформу на користь Кернел або старіка Сороса.
І що на виході отримуємо?
Ні Кернел, ні МХП, ні тим паче українські компанії зі 100% іноземним капіталом не зможуть офіційно купувати землі…»

Читайте: Ринок землі відкриє фермерам стандартизовані кредити – Укргазбанк

За словами політика, він є прихильником більш ліберальних реформ. Однак, навіть у нинішньому вигляді ринок землі – це крок вперед.

«Так, я б волів мати більш ліберальний ринок. Але ніколи в історії України мої співгромадяни не вибирали найкращий економічний варіант.
То чому я маю думати, що разом з однодумцями могли переламати ситуацію в цьому випадку? Однозначно, ми ще поборемося за реалізацію 14 статті Конституції, де вказано, що земля національне багатство. І в моєму розумінні багатство має коштувати дорого та генерувати значний суспільний добробут. А для цього необхідно максимально вільний ринок.

Однак, навіть в обрізаному вигляді земреформа це крок в правильному напрямі».

Landlord раніше повідомляв, що згідно з опитуванням, проведеним Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, 58% українців не підтримують відкриття ринку землі, позитивне ставлення до запровадження обігу земель в Україні висловили лише 24% громадян.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також