Новини / Фінанси     11 травня 2021 17:01

Фермери залучили вже близько 20 млрд грн кредитів за програмою «5-7-9%»

Загалом, від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» було видано позик на суму майже 40 млрд грн. Найактивніше кредити залучають представники аграрного сектору

Близько 50% від усього залученого підприємцями фінансування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» припадає на сільськогосподарську галузь. Загалом, від початку дії програми банки-учасники видали 15 406 кредитів на загальну суму понад 39,5 млрд грн. Таким чином, фермери вже залучили біля 20 млрд грн.

Ще 23% фінансування отримали підприємства торгівлі та виробництва, а 15% – припало на промислову переробку. Про це повідомили у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

З вказаної суми загального фінансування 16,7 млрд грн склали позики з рефінансування попередньо отриманих кредитів, 5,6 млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 17 млрд грн – в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0%.

ЧитайтеЦіна оренди землі на Кіровоградщині у квітні перевищила 7 тис грн/га

«За останній тиждень банки-учасники програми встигли підписати 342 договори на суму майже 1,3 млрд грн. Це вагома сума, враховуючи те, що минулого тижня ми мали лише 3 робочі дні. Така зацікавленість свідчить про активність українського бізнесу та його готовність до відновлення та розвитку», – додатково повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, 637 млн грн від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають антикризові кредити на поповнення оборотних коштів під 0%. Ще 499 млн грн – це уладені уповноваженими банками угоди з рефінансування попередньо виданих кредитів, а сума інвестиційних кредитів склала 169 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що зернотрейдери вже використали більше 86% квоти на експорт пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також