Новини / Ринок землі     11 травня 2021 14:01

Ціна оренди землі на Кіровоградщині у квітні перевищила 7 тис грн/га

У порівнянні з минулим роком вартість оренди земельних ділянок державної форми власності зросла майже у 1,5 рази

За результатами аукціонів з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, що відбулися у Кіровоградській області, аграрії регіону придбали права на оренду 5 діялянок загальною площею 67 га. Про це повідомили у головному управлінні держгеокадастру області.

Ділянки, що використовуватимуться для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовані на територіях Долинського, Новгородківського, Петрівського, Устинівського районів. Як повідомляється, завдяки земельним торгам, проведеним у квітні 2021 року, до бюджетів місцевих громад щорічно надходитиме 480,76 тис грн. Таким чином, вартість оренди 1 гектара становитиме близько 7,175 грн на рік.

Водночас, відповідно до даних держгеокадастру, середня вартість державної сільськогосподарської землі на Кіровоградщині у 2020 році становила 4,993 грн/га. Таким чином, у порівнянні з минулим роком, ціна оренди зросла у 1,44 рази. Хоча варте зазначити, що це не є показовим – адже у розташованих поруч Полтавській та Вінницькій областях оренда державної землі коштувала у 2020 році 6627 грн/га та 7173 грн/га відповідно.

ЧитайтеРозгляд проекту про онлайн земельні аукціони перенесено на середину травня

Найдорожче ж на квітневих аукціонах було продано право оренди земельної ділянки району площею 16,8703 га пасовищ на території Новоолександрівської сільської ради Долинського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, де стартова ціна піднялася до 161% від нормативної грошової оцінки – до 160,52 тис грн (або 9,515 грн/га). При цьому, за даними держгеокадастру, нормативна грошова оцінка пасовищ у Кіровоградській області становить 6,038 грн/га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціна оренди землі на Житомирщині у 2021 році зросла до 3,4 тис грн/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також