Новини / Рослинництво     07 червня 2019 10:39

Фермери Північно-Західної Європи посадили рекордну кількість картоплі

Площі під картоплею в країнах, які є найбільшими її виробниками в Північно-Західній Європі, зросли до 609 тис. га, що стало історичним рекордом. Зростання площ під культурою зумовлено величезним попитом на картоплю з боку переробників. Фермери сподіваються отримати високу ціну за урожай.

Про це повідомляє AgroXXI.

За попередніми оцінками NEPG (Асоціації північно-західноєвропейських виробників картоплі), у 5 країнах – Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах, Великій Британії – площі під картоплею зросли порівняно з минулим роком на 2,4%, а порівняно із середнім показником за 5 років – на 8,4%.

Найбільший приріст порівняно із середнім 5-річним показником відзначено у Франції – на 13,8%. У Бельгії площі зросли на 10,6%, у Німеччині – на 9,3%, у Нідерландах – на 5,6%.

Читайте: Україна відкриє безвіз для імпортних тракторів: Рада ухвалила законопроект

Фермерів не злякали ні зростання виробничих витрат, ні підвищення орендної вартості за землю. За свою продукцію європейські картоплярі сподіваються отримати преміальну ціну від переробної галузі, оскільки запаси картоплі минулорічного врожаю дуже малі.

Landlord раніше повідомляв про те, що вирощування чипсових сортів картоплі дозволяє отримати додатковий прибуток, але при цьому вимагає істотного вдосконалення технології вирощування культури.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також