Новини / Політика     06 червня 2019 14:30

Україна відкриє безвіз для імпортних тракторів: Рада ухвалила законопроект

Зміни до законодавства у сфері технічного регулювання спростять оцінки відповідності імпортної сільгосптехніки і доступ української промислової продукції на ринки ЄС.

Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання».

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» на своєму порталі вітає це крок і закликає голову ВР та Президента України до якнайшвидшого підписання Закону.

Як сказано у Пояснювальній записці до законопроекту, його ухвалення дозволить, зокрема, забезпечити створення умов для подальшого усунення технічних бар’єрів в торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС, позитивно вплинути на дерегуляцію, покращити бізнес-клімат у країні.

Закон вносить низку змін до 15 законів у сфері технічного регулювання, що є необхідними умовами для реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС. Як зазначають в УКАБ, він зрушить з місця питання щодо укладення з Україною Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угоди АСАА). Це дасть змогу почати процедуру розширення дії Угоди АСАА на сферу сільського господарства.

«Ухвалений закон зробить великий крок до відкриття так званого «промислового безвізу» і відповідно спростить доступ української промислової продукції на ринки ЄС», – зазначив Олег Нестеров, координатор комітету техніки Асоціації УКАБ.

Законопроект стосується питань, пов’язаних з процедурою сертифікації і оцінки відповідності, сільгосптехніки, зокрема, затвердження типу тракторів, зазначають в Асоціації.

Читайте: Законопроект про сільгоспкооперацію ухвалили в першому читанні

Олег Нестеров окреслив можливості, які дає новий Закон:

  1. Визнати результати оцінки відповідності тракторів, виготовлених в інших країнах, якщо вимоги відповідають українським.
  2. Підписувати на рівні держав договори про визнання результатів оцінки відповідності.
  3. На законодавчому рівні закріпити право органів затвердження і технічних служб укладати угоди про визнання результатів.

Як повідомляв Landlord раніше, активно готуються зміни в законодавстві щодо захисту бджільництва та використання ЗЗР.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також