Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочинають програму підтримки фермерів Миколаївщини.
Про це повідомила пресслужба Мінагро.
Зокрема йдеться про очищення та відновлення сільськогосподарських ділянок площею від 3 до 300 га, які постраждали від військових дій з лютого 2022 року.
Малі фермери Миколаївського та Баштанського районів можуть подати заявку про участь у програмі через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 21 квітня 2024 року. Заявки допоможуть визначити потреби аграріїв у розмінуванні та рекультивації земель, а також потреби для відновлення виробництва. Фермери повинні будуть надати кадастрові дані орних земельних ділянок, які вважаються небезпечними.
Про це пише пресслужба Мінагрополітики України.
Також необхідно відповісти на питання щодо оцінки потреб. Це допоможе ФАО розробити відповідну підтримку. Важливо вказати в ДАРі всі геокадастрові номери земель, щодо яких фермери звертаються за підтримкою. Потім надана інформація буде додатково підтверджена за допомогою супутникових знімків.
Пріоритет надаватиметься фермерам, які відповідають таким критеріям:
- Більший відсоток земель, що не обробляються внаслідок артилерійських обстрілів.
- Кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року.
- Більший відсоток пошкодженої поверхні внаслідок обстрілів.
- Більший відсоток зон забруднення.
- Ґрунти, віднесені до земель загальнодержавного значення.
- Зв’язок ділянок з водозбірним басейном.
Відібраним фермерам буде надано підтримку з розмінування, де це можливо, а також виробнича допомога.
Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок відібрані учасники програми будуть повідомлені про подальші кроки щодо отримання допомоги. Звертаємо увагу, що подання заявки не є гарантією отримання допомоги. У разі подання двох заяв від однієї особи, перевага буде надаватися зареєстрованій юридичній особі.
Нагадаємо, 13 підприємств виробників органічної продукції та два аграрних вищих навчальних заклади отримали від ФАО генератори потужністю 25-80 кВт. Вони слугуватимуть запасним джерелом електроенергії на випадок пошкодження інфраструктури чи відключень електропостачання. Разом з обладнанням, кожен фермер отримав комплект запчастин та мастил для 2 000 годин роботи генератора.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила тендер на закупівлю та доставку насіння сої та соняшнику для підтримки малих фермерів, які проживають та працюють у безпосередній близькості до зони бойових дій, і чиї господарства постраждали внаслідок війни в Україні.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України продовжили реєстрацію на отримання модульних зерносховищ для фермерів Херсонської області. Разом з тим, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) відкрито реєстрацію для сільгоспвиробників із Миколаївської та Харківської областей.
Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних націй (ФАО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!