Новини / Фінанси     22 січня 2020 10:01

Фермери гарантовано отримають кредит до 5 млн грн – Олексій Мушак

НБУ вніс зміни в постанову № 351 щодо кредитування бізнесу. Ризики по малих кредитах до 5 млн грн оцінюватимуться портфельно, що дасть можливість аграріям гарантовано отримати кредити в такому розмірі.

Переваги змін у кредитуванні пояснив для аграріїв радник прем’єр-міністра України, народний депутат Олексій Мушак на своїй сторінці у Фейсбуку.

Так, НБУ вніс зміни до постанови про кредитування, які Олексій Мушак назвав “розкріпаченням кредитування малого аграрія”. Як пояснює він, зміни дають можливість аграріям, які не мають кредитної історії, гарантовано отримати кредит у банку. Раніше такої можливості у них не було, бо багато хто з цієї категорії фермерів не має підтверджуючих документів щодо наявності в них прибуткового бізнесу.

“Цю проблему знято. Поки що для малих кредитів до 5 млн грн, що достатньо для купівлі 100 га землі. Або ж перекриття потреби на земельний банк 500 га. Бо по різним оцінкам лише 20% пайовиків продадуть свою землю в перші 3-4 роки реформи”, – пише Олексій Мушак.

Він пояснює суть внесених змін. Раніше аграрій при отриманні кредиту оцінювався індивідуально, за своїми фінансовими показниками. Нині ж банки зможуть оцінювати фермерів не індивідуально, а портфельно.

“Якщо простими словами, то ризики по новому клієнту оцінюються по історії сплат всіма аграрними клієнтами банку. Це дозволить вирівняти доступ до капіталу між малими, середніми аграріями та великими агрохолдингами.

А оскільки земля це прийнятна та ліквідна застава, то з запуском ринку землі фермери гарантовано зможуть отримати кредит в банку. А держава їм компенсує кредитну ставку до 5%. Підтримки уряду в розмірі 4,4 млрд грн вистачить на купівлю 1 млн га землі. Що більш ніж достатньо для малих аграріїв на перші роки після запуску ринку землі. Далі все залежить від ціни за 1 га та облікової ставки НБУ”, – пояснив радник прем’єр-міністра суть нових змін у кредитуванні.

Читайте: Від 3 годин до 2 місяців: Мушак назвав два сценарії розгляду земельного закону в парламенті

Він вважає, що наразі створені базові умови для збереження та розвитку малого фермерства.

Як раніше повідомляв Landlord, банки не зможуть купувати землю.

Читайте також