Новини    09 травня 2023 16:34

Фермерів попередили про сильні заморозки в Україні найближчими днями

Переважно нічний мороз охопить північ та частину західних областей

Синоптики попередили фермерів про сильні заморозки на поверхні ґрунту та у повітрі з 9 по 11 травня. Водночас в багатьох областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Вночі 9 травня у північних, більшості центральних областей, на поверхні ґрунту заморозки 0-5° (I-й рівень небезпечності).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Переважно нічний мороз охопить північ та частину західних областей. Протримається холод кілька ночей, попередили метеорологи.

Вночі 10 та 11 травня у західних, Житомирській та Вінницькій областях у повітрі сильні заморозки 0-5° (IІ-й рівень небезпечності), у Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровограській, Одеській та Миколаївській областях на поверхні ґрунту заморозки 0-5° (I-й рівень небезпечності).

Нагадаємо, нині в Україні слово “бавовна”, і квіти бавовни мають особливе значення. Науковці вважають, що ця рослинна культура має великий потенціал як окрема сільгоспкультура.

Садівник-селекціонер із Кам’янця-Подільського В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів чимало рослин.

Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних культур — яблуня “Оксана”.

У 2022 році у Чернівецькій області, де зосереджено багато яблучних садів, відзначалася сильна посуха, якої не пам’ятають кілька останніх десятиліть: 40-градусна спека просто випалила сади, і яблуко не набрало потрібних розмірів. Тому товарного яблука цього сезону не буде навіть на поливі.

Водночас високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці у Румунії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...