Новини / Кейси     16 січня 2020 15:41

Фермер на Вінниччині виводить нову породу корів

Нову для України породу корів – момбельярд – із вищим виходом білка в молоці, намагаються вивести в селі Мухівці Немирівського району.

Про це повідомляє Ля Село.

Із української червоно-рябої молочної на фермі в селі Мухівці, якою керує Сергій Довгий, намагаються вивести нову породу корів – момбельярд. Як пояснює фермер, ця порода є високопродуктивною й дає молоко з більшим виходом білка. Саме така сировина необхідна для виготовлення сирів.

Адже поруч із фермою розташований міні-завод, на якому виготовляють і сири різних сортів, і йогурти, й іншу молочну продукцію.

Сергій Довгий розповідає: все починалося з п’яти корівок, привезених з Криму в 2009 році.  

Читайте: Хлопці-доярки та корови з ЄС: як створити прибуткову молочну ферму

Сьогодні на фермі – 80 корів, яких доглядають, відповідно до порад французьких генетиків. У корівниках завжди свіже повітря, щоб не накопичувався шкідливий для тварин аміак. Корови мають постійний доступ до їжі та води, і що головне – вільно рухаються.

На фермі на сьогодні є корови двох порід: чорно-рябий голштин та українська червоно-ряба молочна. Французькі генетики разом зі своїми українськими колегами вважають більш перспективною українську червоно-рябу для виведення породи момбельярд.

Довідка: Монбельярд – порода ВРХ, яка належить до молочно-м’ясного напряму продуктивності. Була виведена у Франції у 1883 році методом схрещуванням місцевої ельзаської (оберлан) худоби з швейцарськими сименталами.

Цінується фермерами за те, що середньорічний надій становить понад 4000 кілограмів молока жирністю 3,64%. З такого молока виготовляють переважно сир. Разом із високою молочною продуктивністю, худоба характеризується і хорошими м’ясними якостями.

Landlord раніше повідомляв, що фермери зі Львівщини випробовують безприв’язну технологію утримання ВРХ.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також