Новини / Рослинництво     08 січня 2022 08:45

Ф’ючерси на ріпак вперше досягли €800 за т на біржі Euronext

При цьому пропозиція ріпаку в ЄС дуже обмежена, а імпорт з Канади та Австралії залишається на низькому рівні

У середу на Паризькій біржі Euronext лютневі ф’ючерси на ріпак піднялися до €808,5 за т. Таким чином, вони досягли історичного максимуму. Про це повідомляє GrainTrade.

Після такого зростання котирування дещо знизились — вчора ціна становила €796,75 за тонну.

“Спекулятивне зростання цін на ріпак на біржі в Парижі пов’язане з тривалим підняттям цін на біодизель. При цьому пропозиція ріпаку в ЄС дуже обмежена, а імпорт з Канади та Австралії залишається на низькому рівні”, – йдеться в повідомленні.

В той самий час травневі ф’ючерси в середу виросли на €5 за т до €754,5 за т, а серпневі на ріпак нового врожаю хоча й подорожчали на €11,75 за т до €585,75 за т.

Нагадаємо, в кінці грудня ф’ючерси на ріпак на паризькій Euronext вчора виросли одразу на 3,7%, вкотре оновивши рекорд. Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent після незначного п’ятничного падіння виросли на 3% до місячного максимуму 78,6 $/барель на новинах про легшу форму протікання нового штаму коронавірусу Омікрон. Він не викликає важких наслідків, хоча є заразнішим, а щеплення проти нього не ефективні. Також ринок підтримав виступ іранської делегації на новому раунді переговорів по ядерній програмі, де Тегеран вимагав негайно та повністю скасувати запроваджене США три роки тому ембарго. Тоді як Вашингтон виступає за покрокове зняття обмежень з перевіркою виконання Іраном своїх зобов’язань.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала соняшникової олії більше, ніж за минулий рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також