Новини / Інвестиції     18 вересня 2021 17:20

“Епіцентр-Агро” інвестував $52 млн у будівництво “Вінницького елеватора”

У 2018 році компанія зібрала рекордний врожай, який не було де зберігати. Тому було прийнято рішення будувати елеватор

“Епіцентр-Агро” інвестував $52 млн у реконструкцію другої та добудову третьої черги “Вінницького елеватора”, який входить до структури агрохолдингу. Це складає $189 на тонну.

“Елеватори мають свою специфіку будівництва, тому ми, маючи власний Департамент капітального будівництва ми були змушені звернутися до фахових компанії, які саме в елеваторній галузі вже дуже багато років. Коли ми придбали “Вінницьку агропромислову групу” у нас було 40 тис. га земельного банку і 250 тис. тонн одночасного зберігання”, — заявила керівник центрального офісу агрохолдингу та елеваторного напрямку “Епіцентр Агро” Світлана Нікітюк.

За її словами, 2018 році компанія зібрала рекордний врожай, який не було де зберігати. Тому було прийнято рішення будувати елеватор. Перша черга “Вінницького елеватора” має потужність 100 тис. тонн одночасного зберігання, другу чергу запустили на 68 тис. тонн, а третя черга — на 207 тис. тонн. Загальна потужність одночасного зберігання складає 375 тис. тонн.

“Україна наразі має великий дефіцит потужностей для зберігання зерна. Якщо зараз ми говоримо про виробництво 70 млн тонн зернових в нашій державі, то не пройде і 5 років, як буде 100 млн тонн, а тоді говорити про будівництво зберігальних комплексів уже буде пізно”, — додає Світлана Нікітюк.

Доставка зерна на елеваторі може здійснюватися як по залізниці (маршрутні партії), так і автомобільним транспортом. Наявність власного парку автозерновозів дозволяє “Епіцентр Агро” забезпечити оперативність і альтернативність у виборі способу доставки с / г культур.

Довідка. Усього в інвестиційну програму з розвитку і реконструкції лінійних елеваторних комплексів група компаній “Епіцентр К” інвестувала в протягом 2018-2021 років понад 6 млрд грн.

У процесі розвитку “Епіцентр Агро” є ще кілька елеваторних комплексів в Хмельницькій області: елеватори в Антонінах, Полонному, Шепетівці та Чотирбоки.

Зараз загальні потужності цього підприємства складають 375 000 тонн. Протягом двох останніх років побудовано 18 нових силосів для зберігання, 4 додаткові потужні сушарки для якісної доробки с / г культур і додаткові залізничні колії для прискорення відвантаження маршрутних партій зерна.

Загальна сума інвестицій в будівництво другої (на 68 000 тон) і третьої черги (на 207 000 тон) Вінницького елеватора “Епіцентр Агро” склали $ 52 млн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що в Чернігівській області Магнат будує другу чергу елеватора.

Джерело: Grain Storage Forum ELEVATOR-2021

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також