Новини / Рослинництво     27 грудня 2020 12:25

EOS Data Analytics спростувала дані про 6 млн га тіньових посівів

Згідно оновленій інформації тіньові посіви зернових в Україні становлять 2,3 млн га. У висновку про 6 млн га були помилково враховані дані різних часових періодів

Компанія EOS Data Analytics спростувала дані про 6 млн га тіньових посівів зернових в Україні. Як пояснили у компанії, у попередньому висновку були не вірно обраховані дані різних часових періодів.

Згідно оновленому супутникового аналізу у 2020 році в Україні було засіяно майже на 2,3 млн га більше зернових культур ніж відображено в офіційній статистиці. Йдеться про розходження між даними про площі пшениці і ячменю, які наводить держстат України і даними супутникової зйомки, які були отримані EOS Data Analytics.

Найбільша кількість неврахованих площ спостерігається на територіях відведених для вирощування зернових у Одеській області – розходження більше ніж на 400 тис га і Донецькій області, де різниця між інформацією офіційної статистики і супутниковими даними становить більше 300 тис га. Також значні площі тіньових посівів пшениці і ячменю зафіксовані у Миколаївській та Херсонській областях.

Загалом, як зроблено висновок у компанії, реальні посіви вказаних культур в Україні приблизно на 25% більше, ніж відображено держстатом.

Читайте: У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі

«Причиною розходження статистичних та супутникових даних можна вважати тіньовий ринок землі, дані про який ніде не фіксують, але, слід зазначити, що до нього частково відносяться й площі особистих селянських господарств. Також потрібно брати до уваги різницю обліку сільськогосподарських угідь на тимчасово окупованих територіях», – пояснюють у компанії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за інформацією EOS Data Analytics площа тіньових посівів зернових в Україні становить 6 млн га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також