Новини / Кейси     17 лютого 2020 12:37

Елітні вина з рідкісних сортів винограду: кейс виноградаря з Закарпаття

У колекції сім’ї Ільків понад 200 сортів винограду. Серед них є дуже рідкісні. Виноградарі підбирають сорти як австрійці та німці. У їхніх країнах клімат та ґрунт подібні до закарпатських.

Сім’я із Закарпаття вирощує виноград, щоб робити з нього елітне вино, повідомляє інтернет-видання druzhba.uz.ua.

Іван та Любов Ільків з Тячівського району, що на Закарпатті, виноград розводять ще з 90-х років. Подружжя вивчає спеціалізовану літературу, консультується з науковцями та виноградарями з усієї України. Іван Ільків зазначає, що на Закарпатті сприятливий клімат для вирощування винограду – влітку досить тепло, зима «помірна», а ґрунт багатий на мікроелементи, які сприяють виноградному смаку. Такого клімату більше в Україні немає, вважає виноградар.

«Де помірний клімат, і виноград достигає довго – там і ароматика краща, тому «великі» вина роблять лише з винограду, вирощеного у помірному кліматі. З ранніх сортів зробити таке вино неможливо», – говорить власник виноградників.

Читайте: Унікальні сорти вина можуть зникнути через зміни клімату

У колекції сім’ї Ільків понад 200 сортів винограду. Серед них і дуже рідкісні, наприклад, італійський Неббіоло, французькі Шардоне, Піно-нуар, Піно-грі, Совіньйон Блан, Сен Лоран, Марсан, австрійські сорти Грюнер Вельтлінер тощо. Чоловік підбирає сорти, як австрійці та німці, де клімат та ґрунт подібні до закарпатських.

Саджанці господар закуповує в італійському розсаднику через друзів. Одна грона винограду з виноградників закарпатського фермера важить до 3 кілограмів, а одна ягода – розміром як сірникова коробка.

Зараз сім’я Ільків займається ще й виготовленням елітних сортів вина. В основному роблять сухі, які є натуральними, на відміну від десертних. При вирощуванні винограду винороб використовує спеціальний pH-метр, щоб контролювати кислоту ягід. Біле вино роблять при рівні pH 3,2, а червоне – 3,4. Також господар наголошує на важливості температури бродіння: для червоного вина – від 20 до 27 °С. За його словами, при 20°С вино матиме фруктово-квіткові аромати, а при 25°С – шкіри, спецій, перцю. Виготовляє вина Іван Ілько з допомогою обладнання італійського виробництва, що зроблене з нержавіючої сталі.

Крім винограду, родина Ільків вирощує персики, інжир, хурму та інші фрукти. Деякі фрукти господарі сушать – так зберігаються майже всі вітаміни.

Як повідомляв LANDLORD, українські винороби використовуватимуть назви шампанське і коньяк до 2026 року.

Читайте також