Новини / Елеватори     10 вересня 2024 15:45

Все більше елеваторів переходять на альтернативне паливо для сушіння зерна


У зв’язку зі зростанням вартості газу, все більше агропідприємств в Україні переходять на альтернативні види палива для сушіння зерна. Одним із таких підприємств є ТОВ «НВА «Перлина Поділля», яке вже два роки використовує для цих цілей соняшникову пелету.

Про це AgroPortal.ua розповів директор елеватора ТОВ «НВА «Перлина Поділля» Олексій Прокопчук.

На елеваторі компанії зерно сушать трьома зерносушарками. Дві з них — шахтного типу від компанії LUBNYMASH, які працюють на двох автоматичних твердопаливних теплогенераторах від GRECO GROUP. Як зазначив директор елеватора Олексій Прокопчук, перехід на нове обладнання спочатку був непростим, проте вже минулого року підприємство без проблем запустило теплогенератори на початку сезону. Кожен теплогенератор має потужність 5 МВт.

«Собівартість сушіння на автоматичних твердопаливних теплогенераторах складає 8-12 грн за 1 т% зерна, що значно дешевше порівняно з використанням газу», — розповів Прокопчук.

За його словами, підприємство раніше закуповувало газ по 45 грн за кубічний метр, що було дуже дорого, при цьому ціна газу змінювалася кілька разів на місяць. Натомість на момент встановлення теплогенераторів від GRECO GROUP, вартість соняшникової пелети була в п’ять разів нижчою за газ.

«Ми вже два роки не користуємося газом, хоча ціна на блакитне паливо знизилася, але сьогодні ми щонайменше втричі економимо», — підсумував директор елеватора.

Цей приклад демонструє, як українські аграрні підприємства адаптуються до умов зростання вартості енергоресурсів, обираючи економічно вигідніші та екологічно безпечніші рішення для збереження продуктивності та зниження витрат.

Нагадаємо, елеваторний комплекс ТОВ «Карлівське сільгосппідприємство «ЛОС» успішно працює понад 10 років без необхідності проведення капітального ремонту.

Новини за темою:  122 тисячі тонн зерна в рукавах: як елеватор на Вінниччині вирішує проблему зберігання врожаю
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також