Новини / Рослинництво     19 листопада 2019 15:54

Екстремальна погода в Канаді: 13% урожаю ріпаку поховано під снігом

Сильний сніг та дощ під час збирання врожаю в Канаді залишили близько 1,1 млн га ріпаку похованим на полях до весни. Це стало останнім ударом для фермерів у вкрай тяжкий рік, що може призвести до скорочення посівних площ під ріпаком у 2020-му.

Про це повідомляє Reuters.

Наразі крижані зливи продовжують поливати канадські поля, заважаючи аграріям завершити збиральну кампанію каноли, відомої як найприбутковіший урожай Канади, що експортується в Китай, Японію і Мексику для виготовлення рослинної олії та кормів для тварин.

Читайте: За допомогою супутникових даних інвентаризовано всі посіви: Милованов показав карту ФОТО

Ще до цих погодних катаклізмів канадські виробники каноли зіштовхнулися з торговими обмеженнями з боку Китаю: у березні Пекін відкликав ліцензії канадських експортерів Richardson International та сільськогосподарського підрозділу Glencore Plc, Viterra Inc, уповільнюючи загальні закупівлі Китаю внаслідок широкої дипломатичної суперечки.

Це призвело до скорочення експорту канадської каноли та до зменшення доходів аграріїв.

«Цей рік багато фермерів запам’ятають як пекельний урожай», – сказав фермер Джон Гуеллі, голова промислової групи виробників каноли з провінції Альберта.

За його словами, проблеми позначаться на намірах аграріїв сіяти ріпак наступного року.

«Я думаю, що, безумовно, буде скорочення площ», – заявив Джон Гуеллі.

Міністерство сільського господарства Канади оцінювало неприбрані площі під ріпаком станом на 5 листопада – як близько 1,1 млн га або 13% від загальної площі посівів ріпаку. Обсяг неприбраних площ під цією культурою – найбільший за останні три роки, заявив Шон Жак, виконавчий директор Saskatchewan Crop Insurance Corp.

Слід зазначити, що посіви ріпаку, які залишаються на полях протягом зими, хоча і піддаються негативному впливу гризунів і погоди, але в основному ще підлягають збиранню навесні. Однак необхідність збирати попередній урожай після того, як поля навесні просохнуть, може затримати фермерів з посадкою наступного врожаю.

«Існує відчутне розчарування, – сказав Кертіс Ремпель, віце-президент з рослинництва у Раді виробників каноли Канади. – Осінь була такою важкою для багатьох виробників, що зараз люди все ще замислюються над тим, як виглядатиме їхня весна».

Landlord раніше повідомляв про те, що блокування Пекіном імпорту каноли з Канади створило серйозну проблему для фермерів, враховуючи, що Китай є найбільшим експортним ринком канадського ріпаку. У зв’язку з цим уряд Канади збільшив фінансову допомогу сільгоспвиробникам з $400 тис. до $1 млн.

Читайте також