Новини / Ринок землі     18 листопада 2019 09:51

За допомогою супутникових даних інвентаризовано всі посіви: Милованов показав карту ФОТО

Мінекономіки отримало точну карту посівів в Україні сезону-2019, отриману за допомогою супутникових даних та цифрових технологій. Тепер уряд має відомості про особливості використання навіть тих ділянок, які не зареєстровані в Держгеокадастрі.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Тимофій Милованов представив результати інвентаризації в українському агросекторі за допомогою космічного моніторингу земель, оцінивши їх як крок до «прозорості ринку землі».

«За допомогою супутникових даних та штучного інтелекту ми інвентаризували сільське господарство в Україні. Наприклад, для кожної ділянки, якої сьогодні НЕМАЄ в геокадастрі, ми знаємо, яку культуру виростили (та зібрали) у 2019 році (фото 3)», – відзначив міністр.

Публікація карт Тимофієм Миловановим викликала живе обговорення читачів у мережі. Наведемо один із коментарів, автором якого є Andrew Dresviannikov (щодо фото 1):

«Це найімовірніше принтскрін векторно-растрової карти всіх українських посівів у сезоні-2019/20. Як це робили? Брали супутникові знімки в реальному часі (наприклад із супутника Сантінель-2). Наприклад кожні 3-5 днів або частіше, з роздільною здатністю 10 м2 = 1 піксель (або більше), і пропускали їх через алгоритм векторизації та розпізнавання патернів. Що отримали? Отримали набір векторів (кордонів полів) + спектральний індекс наприклад NDVI (але не тільки) по кожному з цих полів. Звучить круто – це і є круто».

Landlord раніше повідомляв про те, як працює супутниковий моніторинг на практиці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також