Новини / Трейдинг     17 серпня 2020 17:30

Експортна квота на пшеницю встановлена у розмірі 17,5 млн тон

Відповідний меморандум сьогодні було підписано між міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і учасниками зернового ринку України

Експортна квота на пшеницю на 2020/2021 рік встановлена на рівні 17,5 млн тон. Відповідний додаток до меморандуму було підписано 17 серпня міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку України – аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками та експортерами. Також досягнуто домовленість про граничний розмір  експорту жита – 1 тис тон. Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

«Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн тон пшениці та 1 тис тон жита на цей маркетинговий рік – це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості. Крім того, враховуючи коронакризу, в прогнозному балансі ми збільшили обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн – до 1,7 млн тон», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Читайте: Фермери Одещини опинились перед загрозою повного банкрутства 

Крім того, в залежності від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці, прогнозні баланси ринку зерна можуть бути переглянуті підписантами меморандуму у 4-му кварталі.

Наразі, як повідомили у міністерстві, проноз врожаю зерна в Україні становить 72,1 млн тон. Додамо, що у минулому, 2019/2020 маркетинговому році, експортна квота на пшеницю становила 20,2 млн тон, а реальний обсяг експорту цього виду зерна склав більше 20,5 млн тон.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що глобальне виробництво пшениці у цьому сезоні скоротиться на 3,7 млн тон.

Фото: Stark Shipping

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також